gap başlık

logo

“ALTINLA İLGİLİ ARTIK HİÇBİR TAHMİNDE BULUNAMIYORUZ”

“ALTINLA İLGİLİ ARTIK HİÇBİR TAHMİNDE BULUNAMIYORUZ”

Gün içerisinde altın fiyatının sürekli değiştiğini ve altın ile ilgili artık herhangi bir tahminde bulunamadıklarını belirten kuyumcular, bu gidişatın hiç de iyi olmadığını söylediler.

Dövizdeki dalgalanma sürüyor. İnsanlar artık yatırım için değil ihtiyacı olduğu için altın alıyor. Altın fiyatındaki dalgalanmanın kendilerini büyük oranda etkilediğini belirten Batmanlı kuyumcular, bu durumun kendilerini endişelendirdiğini söylediler.

Gün içerisinde altın fiyatının sürekli değiştiğini ve altın ile ilgili artık herhangi bir tahminde bulunamadıklarını belirten kuyumcular, ekonominin her geçen gün kötüye doğru gittiğini vurgulayarak, yetkililere seslendiler. Herkesin altın fiyatlarındaki yükselişten etkilendiğini aktaran kuyumcular, vatandaşların eskiye göre artık altına yatırım yapamadığını ifade ettiler. Altın fiyatının yükselmesinin piyasaya olumsuz yansıdığını söyleyen kuyumcu Hüseyin Değer, “30-35 yıllık kuyumcuyum. Daha önce altın ile ilgili bazı yorumlar yapabiliyordum ve tahminlerimiz de doğru çıkıyordu. Ama 2-3 yıldır hiçbir yorum yapamıyoruz, tahmin yürütemiyoruz. Altın yükselecek mi yoksa düşecek mi hiç bilemiyoruz. Altın fiyatının aşırı yükselmesi piyasayı çok etkiliyor. Altın almaya niyetlenen kişiler aşırı fiyatla karşılaşınca bu defa düşer mi diye biraz beklemek zorunda kalıyorlar. Düşecek ümidiyle millet beklerken bu sefer altın daha da yükseliyor. Onlarda ne yapacaklarını şaşırmışlar.” dedi.

Altınla ilgili artık hiçbir tahminde bulunamıyoruz1

Share
4979 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ