logo

Altının Düşüşü Piyasayı Canlandırdı

Düğün sezonuyla birlikte altın fiyatlarında yaşanan düşüşün piyasayı hareketlendirdiğini belirten Batmanlı kuyumcular, bu durumun hem kendilerini hem de vatandaşları sevindirdiğini söylediler.

Türkiye’de yaşanan olaylara bağlı olarak piyasadaki durgunluk nedeniyle altın fiyatlarının yükselişinden etkilenen kuyumcular, referandum sonucunun ardından ekonomide belirsizlik ve durgunluğun yerini olumlu bir etkiye bıraktığını belirtiyorlar.Düğün sezonuyla birlikte altın fiyatlarının düşmesi hem kuyumcu esnafını hem de vatandaşları sevindiriyor. Referandum öncesi dolardaki artışın altın fiyatlarını etkilemesi nedeniyle yükselişe geçen altının gram fiyatı 153 TL’yi bulmuştu. Referandumun ardından şimdiye kadar altın gram fiyatında yaklaşık 15 TL gibi bir düşüşün yaşandığını ve bunun ekonomiyi az da olsa rahatlattığını söyleyen Batmanlı kuyumcu esnafı, altın fiyatında yaşanan düşüşle birlikte piyasanın da canlanacağını dile getirdiler.

Düğün sezonunda altındaki düşüşün hem kendilerini hem vatandaşı sevindirdiğini ifade eden Hüseyin Bardakçı, “Altın fiyatları şu anda çok uygundur. Referandum öncesi fiyatlar çok yüksekti. Referandumdan sonra altın fiyatları epey geriledi. Onsta da dolar fiyatında da gerileme oldu. Altında yaklaşık 15 TL düşüş yaşanmış. Bundan sonrada onsun geriye çekilmesiyle altının daha düşmesini bekliyoruz. Müşteriler geliyorlar, alış veriş yapıyorlar. Ondan dolayı da memnunuz. Bu durum vatandaşı çok sevindirecek.” dedi.

Altın fiyatının düşmesinin altına rağbeti artırdığını aktaran vatandaş Ramazan Gök, “Altın fiyatı düşmüş herkes için iyidir. Böyle devam ederse çok güzel olur. Biraz daha da düşse iyi olur. Böyle giderse ticarette olur” dedi.

Share
626 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ