gap başlık

logo

ALBAY ÇAKMAK “BÖLGEMİZDE BULUNAN HER CAN BİZLERE EMANETTİR”

ALBAY ÇAKMAK “BÖLGEMİZDE BULUNAN HER CAN BİZLERE EMANETTİR”

Geçtiğimiz hafta il jandarma alay komutanımız Sayın İsa Çakmak’ı makamında ziyaret ederek merak ettiklerinize cevap aradık.

Batman il jandarma alay komutanlığında gerçekleştirdiğimiz ziyarette önemli pek çok konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Albay İsa Çakır sorularımıza şu şekilde cevap verdi:

JANDARMANIN GÖREV ALANI HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ?
Jandarmanın genel olarak görev ve sorumluluk alanı; Polis görev sahası dışı olup, bu alanlar il ve ilçe belediye hudutları haricinde kalan veya polis teşkilatı bulunmayan yerlerdir.
SORUMLULUK BÖLGENİZDE ASAYİŞ DURUMU NASIL?

Batman jandarma komutanlığı olarak bir taraftan Sorumluluk bölgemizde bulunan her insanımıza devletimizin şefkat elini uzatırken, diğer taraftan bu insanlarımızın huzur ve sükûn içinde yaşayabilmeleri için gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz dedi.

Arkadaşlarımızın yoğun gayreti ve vatandaşlarımızın destekleriyle başarılı neticeler alıyoruz. İstatistiki veriler asayiş konusunda başarılı sonuçlar aldığımızı gösteriyor. Kısacası asayiş hizmetlerinde sorumluluk bölgemiz oldukça iyi durumda.

VATANDAŞ HİZMETLERİNİZDEN MEMNUN MU?

Devletimizi temsil ederken en büyük amacımız, vatandaşlarımızın gönlünü kazanmak ve bu ilkenin ışığında milletimize hizmet etmektir.

CİMER, millet ile devlet arasında bir iletişim köprüsü olarak hizmet etmektedir. Vatandaşlarımızın kamu hizmetlerinden memnuniyet düzeylerini bu köprü vasıtasıyla öğrenebiliriz. Komutanlığımıza karşı CİMER’e yapılan başvurulara bakıldığında kurumumuzun bir elin parmağını geçmeyecek bir oranla şikâyet edildiğini görüyoruz. Bu oran vatandaşla aramızdaki doğru iletişimin en büyük göstergesi olarak kabul edilebilir.

Hedefimiz şikâyet oranını sıfıra indirerek, milletimizle aramızdaki gönül bağını daha fazla güçlendirmektir.

JANDARMANIN PANDEMİ SÜRECİNDE Kİ ÇALIŞMALARI HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ?

İçinde bulunduğumuz kontrollü hayat döneminde pandemi tedbirlerine azami riayet edilmesi hususunda sorumluluk bölgemizde bulunan vatandaşlarımıza gerekli yardım ve hizmetler ulaştırılmış ve bu sürecin hasarsız atlatılabilmesi için her türlü imkân seferber edilmiştir.

Batmanlı hemşerilerimizin ihtiyaç ve isteklerini olabildiğince hızlıca karşılamak, onlara yardımcı olmak, bu zor günlerde onların yanında olmak için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Bundan sonra aynı şekilde göstermeye devam edeceğiz.

KONTROLLÜ HAYAT DÖNEMİNDE SORUMLULUK BÖLGENİZDE Kİ ÇALIŞMALARDAN ÖRNEK VEREBİLİR MİSİNİZ?

Kurumumuz Valilik ve kaymakamlıklar koordinasyonunda oluşturulan Vefa Sosyal Destek grupları arasında yer alarak,  65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunanların emekli maaşından gıdaya, ilaçtan sağlığa uygunluk malzemesine kadar tüm ihtiyaçlarının temin edilmesinde önemli görevler yürütmüştür.

156 jandarma imdat telefonu üzerinden ihtiyaçlarını bildiren bu kapsamdaki vatandaşlarımızın talebi anında karşılanarak her türlü destek verilmiştir.

Jandarma teşkilatı olarak Batmanlıların yanında olmak, onların hem sağlığı hem de güvenliği konusunda önemli çalışmalar yapmak ve hizmette bulunmak bizlere derin bir huzur veriyor.

VATANDAŞLAR VE DİĞER KURUMLARLA İŞBİRLİĞİNİZ HANGİ SEVİYEDE?

Jandarma ekiplerimizin,  sorumluluk bölgesinde bulunan vatandaşlarımızla kurdukları sıcak diyaloglar sayesinde bu bölgelerde meydana gelen asayiş olaylarında ciddi anlamda düşüşler yaşanıyor. Bu kapsamda jandarmaya olayları ihbar eden vatandaşlar sayesinde yine birçok asayiş olayının önüne geçildiği bildirmekten mutluluk duyuyorum.

Jandarma Komutanlığı personeli, sorumluluk bölgemizde kamu güvenliğini sağlamak, halkın huzur ve sağlığını korumak amacıyla, suç olmadan önleme stratejisiyle çalışmalarına aralıksız olarak devam etmektedir.

Jandarma personeli hizmet ettiği Batmanlı hemşerilerimizin canını bir emanet olarak görmekte ve faaliyetlerini bu bilinçle sürdürmektedir.

Sayın valimizin örnek devlet adamlığı sayesinde kurumlarla birlikte çalışma esasları ve işbirliği mükemmel bir seviyede devam etmektedir.

Kurumlar arası etkileşimin sağlanması, vatandaşa hizmet götürme sürecini daha verimli, daha disiplinli ve daha etkin kılmaktadır.

SORUMLULUK BÖLGENİZDE DİYARBAKIR ANNELERİ ARASINDA BULUNAN AİLELER VAR MIDIR?

Çocuklarına kavuşma ümidiyle Diyarbakır’da oturma eylemi yapan grubun içerisinde Batmanlı annelerimizde bulunmaktadır.

Evlatlarını teröre kurban vermemek için başlattıkları mücadelede Batman il jandarma komutanlığı olarak annelerimize ve ailelerine her türlü desteği veriyoruz.

Evlatlarını terörün pençesinden kurtarmak isteyen ve yurdun dört bir yanından gelen tüm annelerimizin başımızın üzerinde yeri vardır.

Batman il jandarma komutanlığı, sorumluluk bölgesinde evlat hasretiyle yüreği yanan annelerimizin gözyaşlarını dindirmek ve evlatlarına sağlıkla sarılmalarını sağlamak için her türlü imkânı sunmaya devam edecektir.

SON OLARAK BATMAN HAKKINDAKİ FİKİRLERİNİZİ ÖĞRENEBİLİR MİYİZ?

Batman, yüksek katlı binalarıyla, alışveriş merkezleriyle, hareketli cadde ve sokaklarıyla ve en önemlisi de hoşgörülü ve misafirperver insanlarıyla harika bir şehirdir.

Aynı zamanda ailemle birlikte sokaklarında dolaştığım, insanlarından enerji alıp verdiğim ve herkesin görmesini istediğim yıldızı parlak bir kenttir.

Batmanlıların ülkelerine olan sevdaları, değerlerine olan bağlılıkları, devletleriyle olan birlik ve beraberlikleri sayesinde huzurun, emniyetin ve güvenin en üst seviyede yaşandığı bir cazibe merkezidir.

Sosyal, kültürel, ekonomik, ulaşım, turizm alanlarıyla adından övgüyle söz ettiren Batman, benim de büyük bir keyifle hizmet ettiğim bir şehir.

Share
269 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ