gap başlık

logo

AKPARTİDE BATMANIN ÖMERİ KİM?


Mustafa Toprak
hayatsende@hotmail.com

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti kurmaylarına ve yöneticilerine hitaben ‘Bana Ömerler Bulun’ talimatı vermesi toplumun büyük bir kesiminde büyük heyecanların oluşmasına sebep olmuştur.

Sorunlarla boğuşan toplumlar söz konusu adalet olunca hiç şüphesiz karmaşıklıktan ve haksızlıktan kurtulabilmenin heyecanına kapılarak ivmelerini beklentileriyle yükseltmeye çalışırlar.

Ömer ismi reisi cumhur tarafından anılınca elbette ki ülkemizde adaletin daha disiplinli bir şekilde tesis edilmesi gerçeği ortaya çıkmıştır; zira Hz. Ömer, adalet sahasında gerçekleştirdiği icraatlarıyla insanlık tarihine geçmiştir.

Batman ölçeğinde Ömer kim olur diye düşünürseniz, doğduğu topraklara hakkaniyet ölçüsüyle ve adaletle hizmet etmek isteyen birçok isim aklınıza gelebilir ancak bu isimlerin mevcut siyasiler dahil olmak üzere menfaat çarkına halka olmuş insanlar tarafından engellenmeyeceğini düşünmek büyük bir saflık olur.

Kibir abidesi haline gelen, temsil ettiği seçmenlerine üstten bakan, onlarla konuşmaya tenezzül etmeyen ve dahası seçmenleriyle yüz yüze gelmekten korkan siyasilerin veya bunların çarkına halka olmuş isimlerin mevcut konumlarını reisin istediği Ömerlere bırakacağını düşünmek herhalde sizlere de inandırıcı gelmeyecektir.

Ömer gibi adalet hassasiyeti olmayanların, Ömer gibi yaşamaya gayret edenlerin pimini iftira ve kumpaslarla çekmeye çalışanların, Ömer’in adalet terazisinden bihaber olanların, kul hakkına riayet konusunda hassasiyeti olmayanların, reisin istediği bir hassasiyetle Ömerleri bulup bu memleketin başına getireceğine kim eyvallah diyebilir ki?

İnsanların hakkını aramasına imkân tanımayanların, eleştirilmeye tahammülü bulunmayanların, hak ve adalet esasına bağlı kalmayanların, üstlendikleri görevleri yapmaktan aciz olanların, ihtiyaç sahipleri arasında ayrımcılık yapanların, gündüzleri halktan kopuk, geceleri ise israf sofralarına misafir olanların Ömerleri bulup getireceğine kim inanabilir ki?

Batman’da Ömer gibi çalışmaya gayret edecek çok önemli isimler var, özellikle halka hizmet etmede tecrübe kazanmış ve gerçekleştirdikleri icraatlar ile ülkesine hizmet etmiş çok vicdanlı, çok adaletli ve gerçekten Allah’tan korkan isimler var. Ancak hayatlarında Ömer’in hayatını yaşamayanların bu isimleri Sayın Cumhurbaşkanımıza  iletebileceklerini düşünmek çok ütopik bir yaklaşım olur.

Peki, AK Partide Batman’ın Ömer’i Kim?

Hem ilimizde bulunan hem de memleketin dört bir tarafına dağılmış öylesine kaliteli, öylesine çalışkan, öylesine zeki ve öylesine vizyon sahibi önemli isimlerimiz var ki, gelin görün ki ne bulundukları şehrin etten örülmüş menfaat kalelerini nede reisin etrafında kümelenmiş isimleri aşabilirler.

Bırakın insanlarla ve seçmenlerle yüz yüze gelmeyi, kendisiyle bile yüzleşmeye cesareti olamayan siyasilerin kibirli ve taraflı davranışları yüzünden AK Parti, Batman’da Ömerleri bulamadan tabela partisine dönüşecek gibi duruyor.

Kısacası Batman’da Ömerleri bulmak çok zor, zira Ömerleri bulmakla görevlendirilen siyasiler, Ömerlerin Batman’da yaşadıkları hayattan bihaber oldukları için onlarla aynı ortamda bulunmak istemezler çünkü onları ve onların hizmet etme sevdalarını, menfaat çarklarına zarar verebileceği gerekçesiyle hiçbir zaman benimsemezler.

Kalın sağlıcakla…

Share
823 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • HAYATI HİSSETMEK…

  01 Haziran 2020 Yazar Makaleleri

  Günümüzde pek çoğumuzun hayatı koşuşturma ve mücadele ile devam etmekte, hayatımızın amacı ya da anlamı mutlu olmaktan çok uzaklarda, kendimize yaşadığımız çağın bize dayattığı maddi hedefler belirlemişiz ve pek çoğumuz o maddi hedefler için yaşamakta ve onlar için çalışmaktayız. Acaba hiç hayatımızı, yaşadıklarımızı, hedeflerimizi, gözden geçiriyor muyuz? Kendimize hedef diye adlandırdığımız şeyleri hiç sorguluyor muyuz ve bu hedeflerimize ulaşınca. Örneğin; birkaç yıldır hayalini kurduğumuz arabayı alınca, neler hissediyoruz? Bizim k...
 • CORONANIN BAYRAM MESAJI;“BARIŞ, KARDEŞLİK VE DOSTLUK İÇERİSİNDE YAŞAYIN YOKSA…”

  22 Mayıs 2020 Yazar Makaleleri

  Mübarek ramazan bayramını maalesef buruk bir şekilde kutlayacağız… 7’den 70’e hiçbirimizin yaşamadığı bir bayramı bu yıl ilk kez yaşayacağız. Sevdiklerimizden ayrı, Ev ziyaretlerinin olmadığı, El öpmeleri olmayacak çocukların… Büyükler birbirleriyle kucaklaşmayacaklar... Gelen misafirler şeker, lokum, kahve, tatlı ikram edemeyeceğiz… Çocuklarımıza bayram harçlıkları veremeyecek, birlikte selfi fotoğrafları çekemeyeceğiz… Gerçekten de bunları yazdıkça ve düşündükçe hepimiz için bu bayramın ne kadar da çok zor geçeceğini v...
 • KORANA GÜNLERİNDE BİR BAYRAM…

  20 Mayıs 2020 Yazar Makaleleri

  Hızla bulaşma riski dolayısıyla hayatımızı derinden etkileyen korona virüsü, Ramazan ayında ibadetlerimizi evimizde yapmamıza ve ailemizle daha fazla zaman geçirmemize vesile oldu. Bulaşın yayılımını engellemek için tedbirlerden ödün vermeden geçirmeye çalıştığımız bu kutsal ayda, davranışlarımıza ve hayat tarzımıza dikkat ederek enfekte olmaktan ve enfekte etmekten uzak durmaya özen gösterdik. Virüsün etkisi bitinceye kadar yine hep birlikte özen göstermeye devam edeceğiz. Kısacası bu Ramazan ayını ciddi tedbirlerle geçirerek dünyanın bi...
 • KORONA GÜNLERİNDE ÇOCUKLARLA SAĞLIKLI İLETİŞİM…

  17 Mayıs 2020 Yazar Makaleleri

  Çok değerli Batman GAP Gazetesi okurları… İlimizin ve ülkemizin en çok okunan gazeteleri arasında yer alan GAP Gazetesinde, bundan böyle kendi alanımla ilgili sizleri bilgilendirmeye çalışacağım. Bana bu imkanı sağlayarak siz değerli okurlarımızla buluşturduğu için gazetemizin genel yayın yönetmeni Sayın Mansur Obut’a teşekkürlerimi sunuyorum. Kısaca kendimi tanıtmam gerekirse;  aslen Ankaralıyım, Ankara’da 2012 yılından 2017 yılına kadar büyük bir anaokulu ve yerel bir kolejde okulöncesi öğretmeni olarak görev yaptım. Ankara’da bul...