gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

AKPARTİDE BATMANIN ÖMERİ KİM?


Mustafa Toprak
hayatsende@hotmail.com

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti kurmaylarına ve yöneticilerine hitaben ‘Bana Ömerler Bulun’ talimatı vermesi toplumun büyük bir kesiminde büyük heyecanların oluşmasına sebep olmuştur.

Sorunlarla boğuşan toplumlar söz konusu adalet olunca hiç şüphesiz karmaşıklıktan ve haksızlıktan kurtulabilmenin heyecanına kapılarak ivmelerini beklentileriyle yükseltmeye çalışırlar.

Ömer ismi reisi cumhur tarafından anılınca elbette ki ülkemizde adaletin daha disiplinli bir şekilde tesis edilmesi gerçeği ortaya çıkmıştır; zira Hz. Ömer, adalet sahasında gerçekleştirdiği icraatlarıyla insanlık tarihine geçmiştir.

Batman ölçeğinde Ömer kim olur diye düşünürseniz, doğduğu topraklara hakkaniyet ölçüsüyle ve adaletle hizmet etmek isteyen birçok isim aklınıza gelebilir ancak bu isimlerin mevcut siyasiler dahil olmak üzere menfaat çarkına halka olmuş insanlar tarafından engellenmeyeceğini düşünmek büyük bir saflık olur.

Kibir abidesi haline gelen, temsil ettiği seçmenlerine üstten bakan, onlarla konuşmaya tenezzül etmeyen ve dahası seçmenleriyle yüz yüze gelmekten korkan siyasilerin veya bunların çarkına halka olmuş isimlerin mevcut konumlarını reisin istediği Ömerlere bırakacağını düşünmek herhalde sizlere de inandırıcı gelmeyecektir.

Ömer gibi adalet hassasiyeti olmayanların, Ömer gibi yaşamaya gayret edenlerin pimini iftira ve kumpaslarla çekmeye çalışanların, Ömer’in adalet terazisinden bihaber olanların, kul hakkına riayet konusunda hassasiyeti olmayanların, reisin istediği bir hassasiyetle Ömerleri bulup bu memleketin başına getireceğine kim eyvallah diyebilir ki?

İnsanların hakkını aramasına imkân tanımayanların, eleştirilmeye tahammülü bulunmayanların, hak ve adalet esasına bağlı kalmayanların, üstlendikleri görevleri yapmaktan aciz olanların, ihtiyaç sahipleri arasında ayrımcılık yapanların, gündüzleri halktan kopuk, geceleri ise israf sofralarına misafir olanların Ömerleri bulup getireceğine kim inanabilir ki?

Batman’da Ömer gibi çalışmaya gayret edecek çok önemli isimler var, özellikle halka hizmet etmede tecrübe kazanmış ve gerçekleştirdikleri icraatlar ile ülkesine hizmet etmiş çok vicdanlı, çok adaletli ve gerçekten Allah’tan korkan isimler var. Ancak hayatlarında Ömer’in hayatını yaşamayanların bu isimleri Sayın Cumhurbaşkanımıza  iletebileceklerini düşünmek çok ütopik bir yaklaşım olur.

Peki, AK Partide Batman’ın Ömer’i Kim?

Hem ilimizde bulunan hem de memleketin dört bir tarafına dağılmış öylesine kaliteli, öylesine çalışkan, öylesine zeki ve öylesine vizyon sahibi önemli isimlerimiz var ki, gelin görün ki ne bulundukları şehrin etten örülmüş menfaat kalelerini nede reisin etrafında kümelenmiş isimleri aşabilirler.

Bırakın insanlarla ve seçmenlerle yüz yüze gelmeyi, kendisiyle bile yüzleşmeye cesareti olamayan siyasilerin kibirli ve taraflı davranışları yüzünden AK Parti, Batman’da Ömerleri bulamadan tabela partisine dönüşecek gibi duruyor.

Kısacası Batman’da Ömerleri bulmak çok zor, zira Ömerleri bulmakla görevlendirilen siyasiler, Ömerlerin Batman’da yaşadıkları hayattan bihaber oldukları için onlarla aynı ortamda bulunmak istemezler çünkü onları ve onların hizmet etme sevdalarını, menfaat çarklarına zarar verebileceği gerekçesiyle hiçbir zaman benimsemezler.

Kalın sağlıcakla…

Share
647 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BATMAN ÜNİVERSİTESİ VE VALİ HULUSİ ŞAHİN’DEN BEKLENTİLER…

  12 Kasım 2019 Yazar Makaleleri

  Her hafta ilimizin güncel ve siyasi sorunlarına değinerek yaşadığımız şehrin eğitimsel, toplumsal, kültürel ve diğer gerçeklerini hakkaniyet ölçüsünde ortaya koyarak hemşerilerimizin ve devlet büyüklerimizin yerel konulara odaklanmasına özen gösteriyoruz. Özellikle genç, dinamik, ufku geniş ve katılımcılığı önemseyen bir valiye sahip olmamız, başarıya susamış bir şehrin ve büyük hedefleri olan gençlerimizin yarınları için büyük bir şans olarak kabul edilmelidir. Malumunuz olmak üzere üniversiteler bulundukları şehirlerde adeta bacasız bir...
 • GENÇELERİMİZE AÇIK MEKTUP…

  10 Kasım 2019 Yazar Makaleleri

  Zaman zaman gazete arşivime bakar ne zaman neler yazdığımı, nasıl haberler yaptığımızı gözden geçiririm… yaklaşık 2 yıl önce yazdığım bir yazı gözüme ilişti ve bu makalemi tekrar yayınlama gereği duydum…   Sevgili Gençler… Tarih sayfalarına baktığımızda genelde bir babanın oğluna; eşlerin birbirilerine, bir annenin evladına,   bir çocuğun babasına, bir kanaat önderinin kendi camiasına, bir alimin kendi ümmetine yada bir bilgenin insanlığa bıraktığı müthiş anlamlı nasihatlerini, mesajlarını görürsünüz ve okursunuz… Bende sizl...
 • SIRADIŞI BİR EMNİYET MÜDÜRÜ; KÖROĞLU KIRAÇ…

  07 Kasım 2019 Yazar Makaleleri

  İlimize yeni atanan il emniyet müdürü Sayın Köroğlu Kıraç’a önceki gün hayırlı olsun ziyaretinde bulundum. Kendisiyle uzun uzun Batman geneli sorun ve sıkıntıları paylaşarak, görüş alışverişinde bulunduk. Öncelikle şunu açık yüreklilikle ifade etmeliyim ki, hani hep deriz ya ‘ilk izlenim çok önemli’ diye… İşte bende uzun yıllardır Batmana yeni atanan bir emniyet müdürünün söylemlerini, halka bakış açısını ve görev yapacağı süre boyunca hedefleriyle ilgili söylemlerinden aldığım izlenimlere göre sıra dışı bir kişiliğe sahip olduğunu gözlemled...
 • AKPARTİDE BATMANIN ÖMERİ KİM?

  05 Kasım 2019 Yazar Makaleleri

  Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti kurmaylarına ve yöneticilerine hitaben ‘Bana Ömerler Bulun’ talimatı vermesi toplumun büyük bir kesiminde büyük heyecanların oluşmasına sebep olmuştur. Sorunlarla boğuşan toplumlar söz konusu adalet olunca hiç şüphesiz karmaşıklıktan ve haksızlıktan kurtulabilmenin heyecanına kapılarak ivmelerini beklentileriyle yükseltmeye çalışırlar. Ömer ismi reisi cumhur tarafından anılınca elbette ki ülkemizde adaletin daha disiplinli bir şekilde tesis edilmesi gerçeği ortaya çıkmıştır; zira Hz. Öm...