gap başlık

logo

AKPARTİDE BATMANIN ÖMERİ KİM?


Mustafa Toprak
hayatsende@hotmail.com

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti kurmaylarına ve yöneticilerine hitaben ‘Bana Ömerler Bulun’ talimatı vermesi toplumun büyük bir kesiminde büyük heyecanların oluşmasına sebep olmuştur.

Sorunlarla boğuşan toplumlar söz konusu adalet olunca hiç şüphesiz karmaşıklıktan ve haksızlıktan kurtulabilmenin heyecanına kapılarak ivmelerini beklentileriyle yükseltmeye çalışırlar.

Ömer ismi reisi cumhur tarafından anılınca elbette ki ülkemizde adaletin daha disiplinli bir şekilde tesis edilmesi gerçeği ortaya çıkmıştır; zira Hz. Ömer, adalet sahasında gerçekleştirdiği icraatlarıyla insanlık tarihine geçmiştir.

Batman ölçeğinde Ömer kim olur diye düşünürseniz, doğduğu topraklara hakkaniyet ölçüsüyle ve adaletle hizmet etmek isteyen birçok isim aklınıza gelebilir ancak bu isimlerin mevcut siyasiler dahil olmak üzere menfaat çarkına halka olmuş insanlar tarafından engellenmeyeceğini düşünmek büyük bir saflık olur.

Kibir abidesi haline gelen, temsil ettiği seçmenlerine üstten bakan, onlarla konuşmaya tenezzül etmeyen ve dahası seçmenleriyle yüz yüze gelmekten korkan siyasilerin veya bunların çarkına halka olmuş isimlerin mevcut konumlarını reisin istediği Ömerlere bırakacağını düşünmek herhalde sizlere de inandırıcı gelmeyecektir.

Ömer gibi adalet hassasiyeti olmayanların, Ömer gibi yaşamaya gayret edenlerin pimini iftira ve kumpaslarla çekmeye çalışanların, Ömer’in adalet terazisinden bihaber olanların, kul hakkına riayet konusunda hassasiyeti olmayanların, reisin istediği bir hassasiyetle Ömerleri bulup bu memleketin başına getireceğine kim eyvallah diyebilir ki?

İnsanların hakkını aramasına imkân tanımayanların, eleştirilmeye tahammülü bulunmayanların, hak ve adalet esasına bağlı kalmayanların, üstlendikleri görevleri yapmaktan aciz olanların, ihtiyaç sahipleri arasında ayrımcılık yapanların, gündüzleri halktan kopuk, geceleri ise israf sofralarına misafir olanların Ömerleri bulup getireceğine kim inanabilir ki?

Batman’da Ömer gibi çalışmaya gayret edecek çok önemli isimler var, özellikle halka hizmet etmede tecrübe kazanmış ve gerçekleştirdikleri icraatlar ile ülkesine hizmet etmiş çok vicdanlı, çok adaletli ve gerçekten Allah’tan korkan isimler var. Ancak hayatlarında Ömer’in hayatını yaşamayanların bu isimleri Sayın Cumhurbaşkanımıza  iletebileceklerini düşünmek çok ütopik bir yaklaşım olur.

Peki, AK Partide Batman’ın Ömer’i Kim?

Hem ilimizde bulunan hem de memleketin dört bir tarafına dağılmış öylesine kaliteli, öylesine çalışkan, öylesine zeki ve öylesine vizyon sahibi önemli isimlerimiz var ki, gelin görün ki ne bulundukları şehrin etten örülmüş menfaat kalelerini nede reisin etrafında kümelenmiş isimleri aşabilirler.

Bırakın insanlarla ve seçmenlerle yüz yüze gelmeyi, kendisiyle bile yüzleşmeye cesareti olamayan siyasilerin kibirli ve taraflı davranışları yüzünden AK Parti, Batman’da Ömerleri bulamadan tabela partisine dönüşecek gibi duruyor.

Kısacası Batman’da Ömerleri bulmak çok zor, zira Ömerleri bulmakla görevlendirilen siyasiler, Ömerlerin Batman’da yaşadıkları hayattan bihaber oldukları için onlarla aynı ortamda bulunmak istemezler çünkü onları ve onların hizmet etme sevdalarını, menfaat çarklarına zarar verebileceği gerekçesiyle hiçbir zaman benimsemezler.

Kalın sağlıcakla…

Share
881 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • MASKELİ YÜZLER

  01 Aralık 2020 Yazar Makaleleri

  Merhaba, Bütün dünya genelinde ve ülkemizde ciddi bir virüsle mücadele etmek durumundayız. Çocuklar, yetişkinler ve yaşlıların kullanmak zorunda olduğu maskeler girdi hayatımıza bir anda. Ve bir anda alışık olmadığımız bir hayatın içinde bulduk kendimizi. Daha önce bilmediğimiz ve ezberleri bozan bir hayat stiliyle yaşamaya çalışıyoruz. Maskeler, sosyal mesafeler ve sokağa çıkma kısıtlamaları… Ne kadar bilindik gelmese de alışmaya başladık bu şekilde yaşamaya. İnsanoğlu her şeye alışır mı? Yoksa sürekli tekrar ettikçe bazı davranışl...
 • CORONAVİRÜS ÇILGINLIĞI VE YAPTIRIMLAR…

  30 Kasım 2020 Yazar Makaleleri

  Covid-19 Tıp dilindeki ismi 2019-ncov Akut Solunum Yolu Hastalığı olan ve Çin Devletinin Hube-i eyaletine bağlı Wuhan şehrindeki hayvan pazarında balık satıcısı olan 49 yaşındaki kadında görülen ilk vaka ile ortaya çıkmıştır. Tüm ülkelere yayılan bu salgın ölümlere neden olup yaşamı ciddi anlamda etkilemiştir. Bu illete yakalanma yaşın ortalaması 59’dur ve genellikle erkekler etkilenmiştir. Kişi hasta ise yani virüse yakalanmışsa yakın temas halinde yüzüne hapşırması, öksürmesi veya solunum yolu ile bulaşma riski gerçekleşir. Neredeyse bütün...
 • BÜLENT BEY UYUYOR MU, UYUTUYOR MU?  

  28 Kasım 2020 Yazar Makaleleri

  Geçen haftanın gündemi İyi Partinin etkin isimlerinden Ümit Özdağ’ın iddialarıydı. Önce İyi Parti içinde Fetöcü olduğundan söz etti. Daha sonra CHP, SP ve İyi Partinin HDP ile gizli görüşmelerle Anayasa Taslağı hazırladıklarını söyledi. HDP bunu reddetmedi. Ama Kılıçdaroğlu, Akşener ve Temel bey, böyle bir şeyin olmadığını söylediler. Parti içinden birilerinin itirafı ve geçmişteki bazı açıklamaları bunu teyit edince, üç parti başkanı da inkâr ettiklerini açıklamakta sıkıntıya girdiler. İşte tam da bu esnada Bay Bülent, yaptığı açıklamalarıyla ...
 • KATKI OLSUN…

  28 Kasım 2020 Yazar Makaleleri

  Hiç tanıyamadılar. Anlasınlar istedin, o kadar çok kendini ifade etmeye, haklı çıkmaya adadın ki kendini, şu an yaşadığın zihin yorgunluğunun ve önündeki boşluğun sebebini ararken buldun kendini. Kağıttan kaleler yapıyorsun ve bu sefer acaba kim gelip yıkacak diye bekliyorsun. İçten içe gelip yıksınlar istiyorsun. Suçlayacak birilerine ihtiyacın var. Haklı çıkmalısın. Bu gece, haklı olduğunu hissetmeden uyumak istemiyorsun. Bu sefer beklemeyeceksin, bu sefer zihnine yenilmeyeceksin. Haklı çıkma dürtüsü ile gelip hayallerini yıksınlar diye on...