gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

AK PARTİ BATMAN’DA KAYBETMEYE DEVAM EDECEK Mİ?


Mustafa Toprak
hayatsende@hotmail.com

31 Mart yerel yönetim seçimlerinde yaşanan büyük kaybedişe rağmen AK Parti Batman il teşkilatının genel bir değerlendirme yapmak ve yaşanan sorunları ortadan kaldırmak için her hangi bir çalışma içerisinde olmaması odak noktalarının farklılığı konusunda akıllarda soru işareti bırakmaktadır.

AK Parti iktidarının ilimiz özelinde yapmış olduğu büyük icraat, hizmet ve yatırımlara rağmen sandıklardan alınan mağlubiyetin değerlendirmelerini sahada analiz etmek, seçmendeki yansımasını takip etmek ve yapılan hataları ayıklayarak bir sonraki seçimlere sorunsuz olarak girebilmek yerine kendi arasında top koşturmaya devam etmesi, sonraki seçimlerin hezimet habercisi olarak kabul edilebilir.

İlimizde gelir düzeyi düşük olan vatandaşlara sırtını çevirerek onlarla odaklaşmaktan uzaklaşan il teşkilatı ve iktidar adına siyaseti sürükleyenler, vatandaşlarla aralarına koydukları kibir bariyerlerini kaldırmadıkları müddetçe başarılı olma yolunda sorunlar yaşamaya devam edeceklerdir.

İlimizde sandığa gitmeyen yaklaşık 71 bin civarındaki seçmenin analizini yapmak yerine, seçimde alınan hezimeti değerlendirmek ve yaşanan sorunları bitirmek yerine kurumlardaki atamalar ve iş alımlarına odaklanan bir teşkilatın ve siyasi yöneticilerinin ilimize siyaseten katabilecekleri hiçbir fayda kalmamıştır.

Hâlbuki yapılacak basit bir araştırmada seçimlerdeki başarısızlığın arkasında teşkilatların basiretsizliğiyle birlikte kurumların hizmet alan vatandaşlara uyguladıkları ilgisizlik, duyarsızlık ve azarlamalar önemli bir yer tutmaktadır.

Kurumlardan hizmet alınırken yaşanan haksızlığa, ilgisizliğe, duyarsızlığa ve keyfi muamelelere rağmen sesini siyaset kurumuna duyuramayan vatandaş, yapılan bu saygısızlıklara istinaden ve bütün şikâyetlere rağmen sığınacağı siyasi bir liman bulamadığı için sandıkta iktidar partisini ilimizde cezalandırmıştır.

Bu sorunları tespit edip çözmesi gereken AK Parti Batman il teşkilatı ve siyasi sürükleyicileri ise kurumları çalıştırmak yerine liyakatten uzak bürokratlarla çalışma konusunda ısrarcı davranarak oy artışını imkânsız bir duruma getirmiş ve getirmeye devam etmektedir.

Kurumlarda liyakat yerine kendilerine en yakınlarının atanmasını sağlayan siyasiler ve teşkilat üyeleri, özel işlerinin takibini ve kendilerine saygıda kusur etmemelerini yeterli görerek vatandaşın sorunlarına ilgisiz kalmakta ısrarcı olmaya devam ediyor.

Kenar semtlerdeki evlerin kapısına gitmeden, siyasi şöhretin afetli yollarından vazgeçip hakkın ve hakikatin yoluna girmeden, gençlerimizi sahiplenerek onların derdiyle dertlenmeden sadece sosyal medyada ilgi bulmaya çalışan bir siyasi partinin başarılı olması kesinlikle beklenemez.

AK Parti il teşkilatı tarafından Ramazan ayında birkaç evin iftar ziyaretine gidilmesi ve bu görüntülerin soysal medya hesaplarından paylaşılması, yüz yüze insani ilişkilerin bir alternatifi olarak gösterilemez.

Kurumlarda yaşanan işgüzarlıklara, topluma karşı yapılan saygısızlıklara, vatandaşa çıkarılan bürokratik zorluklara iktidar partisi gözünü yumarak ırgalamazsa ve seçim başarısızlıklarını başkalarının üzerine yıkma alışkanlıklarından vazgeçmezse, sonraki seçimlerde bir milletvekili bile çıkaramayabilir.

AK Parti Batman il teşkilatı bütün organlarının balans ayarlarını tekrar gözden geçirmezse, yaşanan arızaları hızlıca bulup bertaraf etmezse, yaşadığı kaybı telafi etmek için çaba sarf etmezse, tabela partisi olmanın dışındaki bütün gücünü kaybedebilir.

Kısacası AK Parti Batman il teşkilatı ve siyaseti sürükleyenleri seçmenini kendine gebe bırakma anlayışından vazgeçmediği sürece, il ve ilçe teşkilatlarında görev yapan kimi yetkililerin burunlarından kıl aldırmaması devam ettikçe, kibir, enaniyet ve kendini beğenmişlik sürdüğü müddetçe, sandıklar AK Parti aleyhine çalışmaya devam edecek.

Bizden uyarması,

Kalın sağlıcakla…

Share
836 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TÜRKİYE 1.Sİ OLAN ÖĞRENCİ ÇİN’E GİDİYOR

  16 Haziran 2019 Eğitim, Sağlık, Siyaset, Tüm Manşetler, Yaşam, Yazar Makaleleri, Yerel Haber

  İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran uluslararası resim yarışmasında Türkiye 1.si olan TOBB Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü Öğrencisi Ümran Aydın’ı konuk etti. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Okul Müdürü Veysi Aksoy ve Resim Öğretmeni refakatinde ziyarete gelen TOBB Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü Öğrencisi Ümran Aydın’ı makamında konuk etti. Uluslararası Bilimsel ve Kültürel Araştırmalar Vakfı tarafından düzenlenen ‘Hayalimdeki Çin’ konulu resim yarışmasında Türkiye 1.si olan TOBB Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencisi Ümran Aydın’...
 • BATMAN KAMUOYUNDAN RİCAM VAR…

  16 Haziran 2019 Yazar Makaleleri

  Değerli dostlarım, takipçilerim ve okurlarım… Yaklaşık 22 yıldan beri iyisiyle kötüsüyle, doğrusuyla yanlışıyla sizlere haberler yazıyor, makalelerimle gündemdeki konular hakkındaki fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum. Tabi beğeneniz olduğu kadar bu fikirlerime katılmayanlar da olacaktır. Buda son derece doğaldır. Saygı çerçevesinde de her görüş ve önerilere de açık olduğumu beni tanıyanlar bilir. Bugün sizlerle dertleşmek ve toplumumuzda yani halkımız arasında gördüğüm ve hiç tasvip etmediğim konularla alakalı acizane bazı öneri ve rica...
 • AK PARTİ BATMAN’DA KAYBETMEYE DEVAM EDECEK Mİ?

  12 Haziran 2019 Yazar Makaleleri

  31 Mart yerel yönetim seçimlerinde yaşanan büyük kaybedişe rağmen AK Parti Batman il teşkilatının genel bir değerlendirme yapmak ve yaşanan sorunları ortadan kaldırmak için her hangi bir çalışma içerisinde olmaması odak noktalarının farklılığı konusunda akıllarda soru işareti bırakmaktadır. AK Parti iktidarının ilimiz özelinde yapmış olduğu büyük icraat, hizmet ve yatırımlara rağmen sandıklardan alınan mağlubiyetin değerlendirmelerini sahada analiz etmek, seçmendeki yansımasını takip etmek ve yapılan hataları ayıklayarak bir sonraki seçimler...
 • GELİŞİME DOĞRU

  11 Haziran 2019 Yazar Makaleleri

  Yazı, insanların konuşma dışında duygu ve düşüncelerini anlatabilmek için başvurdukları, belli işaretler ve işaret sistemlerinden meydana gelmiş bir ifade vasıtasıdır. Yazı, insanoğlunun en önemli icatlarından biridir. Yazının icadı, bir kişi tarafından kısa bir zamanda olmamıştır. Yazı, insan topluluğunun ortak eseridir ve binlerce yıllık bir gelişme sonunda bugünkü şeklini almıştır. Yazı ihtiyacı, Yontma Taş Çağı insanlarından itibaren başlar. Bu çağda yaşayanlar da, başarılarını dile getirip yaşatmak, dini ya da sosyal ihtiyaçlarını belirt...