gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

AK PARTİ BATMAN’DA KAYBETMEYE DEVAM EDECEK Mİ?


Mustafa Toprak
hayatsende@hotmail.com

31 Mart yerel yönetim seçimlerinde yaşanan büyük kaybedişe rağmen AK Parti Batman il teşkilatının genel bir değerlendirme yapmak ve yaşanan sorunları ortadan kaldırmak için her hangi bir çalışma içerisinde olmaması odak noktalarının farklılığı konusunda akıllarda soru işareti bırakmaktadır.

AK Parti iktidarının ilimiz özelinde yapmış olduğu büyük icraat, hizmet ve yatırımlara rağmen sandıklardan alınan mağlubiyetin değerlendirmelerini sahada analiz etmek, seçmendeki yansımasını takip etmek ve yapılan hataları ayıklayarak bir sonraki seçimlere sorunsuz olarak girebilmek yerine kendi arasında top koşturmaya devam etmesi, sonraki seçimlerin hezimet habercisi olarak kabul edilebilir.

İlimizde gelir düzeyi düşük olan vatandaşlara sırtını çevirerek onlarla odaklaşmaktan uzaklaşan il teşkilatı ve iktidar adına siyaseti sürükleyenler, vatandaşlarla aralarına koydukları kibir bariyerlerini kaldırmadıkları müddetçe başarılı olma yolunda sorunlar yaşamaya devam edeceklerdir.

İlimizde sandığa gitmeyen yaklaşık 71 bin civarındaki seçmenin analizini yapmak yerine, seçimde alınan hezimeti değerlendirmek ve yaşanan sorunları bitirmek yerine kurumlardaki atamalar ve iş alımlarına odaklanan bir teşkilatın ve siyasi yöneticilerinin ilimize siyaseten katabilecekleri hiçbir fayda kalmamıştır.

Hâlbuki yapılacak basit bir araştırmada seçimlerdeki başarısızlığın arkasında teşkilatların basiretsizliğiyle birlikte kurumların hizmet alan vatandaşlara uyguladıkları ilgisizlik, duyarsızlık ve azarlamalar önemli bir yer tutmaktadır.

Kurumlardan hizmet alınırken yaşanan haksızlığa, ilgisizliğe, duyarsızlığa ve keyfi muamelelere rağmen sesini siyaset kurumuna duyuramayan vatandaş, yapılan bu saygısızlıklara istinaden ve bütün şikâyetlere rağmen sığınacağı siyasi bir liman bulamadığı için sandıkta iktidar partisini ilimizde cezalandırmıştır.

Bu sorunları tespit edip çözmesi gereken AK Parti Batman il teşkilatı ve siyasi sürükleyicileri ise kurumları çalıştırmak yerine liyakatten uzak bürokratlarla çalışma konusunda ısrarcı davranarak oy artışını imkânsız bir duruma getirmiş ve getirmeye devam etmektedir.

Kurumlarda liyakat yerine kendilerine en yakınlarının atanmasını sağlayan siyasiler ve teşkilat üyeleri, özel işlerinin takibini ve kendilerine saygıda kusur etmemelerini yeterli görerek vatandaşın sorunlarına ilgisiz kalmakta ısrarcı olmaya devam ediyor.

Kenar semtlerdeki evlerin kapısına gitmeden, siyasi şöhretin afetli yollarından vazgeçip hakkın ve hakikatin yoluna girmeden, gençlerimizi sahiplenerek onların derdiyle dertlenmeden sadece sosyal medyada ilgi bulmaya çalışan bir siyasi partinin başarılı olması kesinlikle beklenemez.

AK Parti il teşkilatı tarafından Ramazan ayında birkaç evin iftar ziyaretine gidilmesi ve bu görüntülerin soysal medya hesaplarından paylaşılması, yüz yüze insani ilişkilerin bir alternatifi olarak gösterilemez.

Kurumlarda yaşanan işgüzarlıklara, topluma karşı yapılan saygısızlıklara, vatandaşa çıkarılan bürokratik zorluklara iktidar partisi gözünü yumarak ırgalamazsa ve seçim başarısızlıklarını başkalarının üzerine yıkma alışkanlıklarından vazgeçmezse, sonraki seçimlerde bir milletvekili bile çıkaramayabilir.

AK Parti Batman il teşkilatı bütün organlarının balans ayarlarını tekrar gözden geçirmezse, yaşanan arızaları hızlıca bulup bertaraf etmezse, yaşadığı kaybı telafi etmek için çaba sarf etmezse, tabela partisi olmanın dışındaki bütün gücünü kaybedebilir.

Kısacası AK Parti Batman il teşkilatı ve siyaseti sürükleyenleri seçmenini kendine gebe bırakma anlayışından vazgeçmediği sürece, il ve ilçe teşkilatlarında görev yapan kimi yetkililerin burunlarından kıl aldırmaması devam ettikçe, kibir, enaniyet ve kendini beğenmişlik sürdüğü müddetçe, sandıklar AK Parti aleyhine çalışmaya devam edecek.

Bizden uyarması,

Kalın sağlıcakla…

Share
1498 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • HAYATIN ŞİFRELERİ, UZLAŞAMAMAK…

  09 Aralık 2019 Yazar Makaleleri

  Uzlaşmak veya uzlaşamamak. Aslında gerçekten uzlaşmayı istiyor muyuz? Uzlaşmak Bugünlerde politikacıların en fazla kullandığı sözcüklerden biri de uzlaşma oldu galiba. Kime sorarsanız sorun uzlaşmanın iyi ve yararlı bir şey olduğunu, hatta kendisinin de uzlaşmacı birisi olduğunu savunacaktır. Ama aslında ne kadar uzlaşabiliyoruz? Uzlaşmayı gerçekten biliyor muyuz? Bu soruların yanıtlarını dürüstçe vermeye kalkarsak, sanırım pek azımız olumlu yanıtlar verebilecektir. Öncelikle uzlaşma dediğimiz şeyin ne olduğunu anlamaya çalışalım...
 • İSTANBUL’DA BATMAN TANITIM GÜNLERİ…

  08 Aralık 2019 Yazar Makaleleri

  5-8 Aralık tarihlerinde yenikapı etkinlik alanında gerçekleştirilen tanıtım günleriyle ilimizin kültürü ve yöresel ürünleri Istanbul'da görücüye çıkarıldı. Batman'ın tüm yönleriyle tanıtılmaya çalışıldığı etkinlik'te amaçlanan faydaya ulaşabilmek belki de uzun bir vadede kendini hissettirecektir. Ancak katkısının uzun vadeye yayılmasına bakılmaksızın yapılan bu tanıtımın sadece ilimize değil bölgemize de olumlu katkıları olacaktır. İstanbul'lulara ilimizin sadece kültürünün ve yöresel ürünlerinin değil aynı zamanda misafirperverliğinin...
 • BATMAN BÜROKRASİSİNDE EGEMEN OLMAYA ÇALIŞAN BAZI VAKIFLARA DİKKAT…

  03 Aralık 2019 Yazar Makaleleri

  15 Temmuz 2016 yılında FETÖ tarafından sahnelenen hain darbe girişiminden sonra ortaya çıkan tabloyu kendi lehine değerlendirmek isteyen farklı vakıf, sendika ve cemaatlerin, bürokrasiyi ve siyaseti ele geçirme isteği toplum tarafından hassasiyetle takip edilmektedir. Paralel yapılanmanın ortaya çıkarılmasıyla birlikte hükümetin bu yapılanmaya karşı başlattığı operasyonlar sonrasında ortaya çıkan boşluklara kendi yakınlarını yerleştirmeye gayret eden farklı vakıf ve cemaatlerin, hükümete ve devlete karşı yeni bir yapılanmanın içine girme ola...
 • İNSANLARIN EN SEVİMLİ OYUNCAĞI: YALAN!

  01 Aralık 2019 Yazar Makaleleri

  Düzenbazlık, yalan ve ihanet, dürüst olacak kadar zekâsı olmayan ahmakların işidir. Yalan, insan kişiliğinin canavarıdır! Ne yazıktır ki, insanlar onu kendilerine en güzel ve en sevimli oyuncakları olarak seçmiş bulunmaktadır. Bilmezler ki, Yalan; Kendilerinde var olan tüm güzellikleri, ahlakı, edebi ve onlarla beraber olan her ne varsa hepsini onlardan alıp götürdüğünü. Yerini ahlakın, edebin, güzelliklerinin kalmadığı yoksul bir beden ve satılmış bir ruh alır. Hakikatle bağı gevşeyen her insanın yalanlar içerisinde yüzmeyi kendilerin...