gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

AK PARTİ BATMAN’DA KAYBETMEYE DEVAM EDECEK Mİ?


Mustafa Toprak
hayatsende@hotmail.com

31 Mart yerel yönetim seçimlerinde yaşanan büyük kaybedişe rağmen AK Parti Batman il teşkilatının genel bir değerlendirme yapmak ve yaşanan sorunları ortadan kaldırmak için her hangi bir çalışma içerisinde olmaması odak noktalarının farklılığı konusunda akıllarda soru işareti bırakmaktadır.

AK Parti iktidarının ilimiz özelinde yapmış olduğu büyük icraat, hizmet ve yatırımlara rağmen sandıklardan alınan mağlubiyetin değerlendirmelerini sahada analiz etmek, seçmendeki yansımasını takip etmek ve yapılan hataları ayıklayarak bir sonraki seçimlere sorunsuz olarak girebilmek yerine kendi arasında top koşturmaya devam etmesi, sonraki seçimlerin hezimet habercisi olarak kabul edilebilir.

İlimizde gelir düzeyi düşük olan vatandaşlara sırtını çevirerek onlarla odaklaşmaktan uzaklaşan il teşkilatı ve iktidar adına siyaseti sürükleyenler, vatandaşlarla aralarına koydukları kibir bariyerlerini kaldırmadıkları müddetçe başarılı olma yolunda sorunlar yaşamaya devam edeceklerdir.

İlimizde sandığa gitmeyen yaklaşık 71 bin civarındaki seçmenin analizini yapmak yerine, seçimde alınan hezimeti değerlendirmek ve yaşanan sorunları bitirmek yerine kurumlardaki atamalar ve iş alımlarına odaklanan bir teşkilatın ve siyasi yöneticilerinin ilimize siyaseten katabilecekleri hiçbir fayda kalmamıştır.

Hâlbuki yapılacak basit bir araştırmada seçimlerdeki başarısızlığın arkasında teşkilatların basiretsizliğiyle birlikte kurumların hizmet alan vatandaşlara uyguladıkları ilgisizlik, duyarsızlık ve azarlamalar önemli bir yer tutmaktadır.

Kurumlardan hizmet alınırken yaşanan haksızlığa, ilgisizliğe, duyarsızlığa ve keyfi muamelelere rağmen sesini siyaset kurumuna duyuramayan vatandaş, yapılan bu saygısızlıklara istinaden ve bütün şikâyetlere rağmen sığınacağı siyasi bir liman bulamadığı için sandıkta iktidar partisini ilimizde cezalandırmıştır.

Bu sorunları tespit edip çözmesi gereken AK Parti Batman il teşkilatı ve siyasi sürükleyicileri ise kurumları çalıştırmak yerine liyakatten uzak bürokratlarla çalışma konusunda ısrarcı davranarak oy artışını imkânsız bir duruma getirmiş ve getirmeye devam etmektedir.

Kurumlarda liyakat yerine kendilerine en yakınlarının atanmasını sağlayan siyasiler ve teşkilat üyeleri, özel işlerinin takibini ve kendilerine saygıda kusur etmemelerini yeterli görerek vatandaşın sorunlarına ilgisiz kalmakta ısrarcı olmaya devam ediyor.

Kenar semtlerdeki evlerin kapısına gitmeden, siyasi şöhretin afetli yollarından vazgeçip hakkın ve hakikatin yoluna girmeden, gençlerimizi sahiplenerek onların derdiyle dertlenmeden sadece sosyal medyada ilgi bulmaya çalışan bir siyasi partinin başarılı olması kesinlikle beklenemez.

AK Parti il teşkilatı tarafından Ramazan ayında birkaç evin iftar ziyaretine gidilmesi ve bu görüntülerin soysal medya hesaplarından paylaşılması, yüz yüze insani ilişkilerin bir alternatifi olarak gösterilemez.

Kurumlarda yaşanan işgüzarlıklara, topluma karşı yapılan saygısızlıklara, vatandaşa çıkarılan bürokratik zorluklara iktidar partisi gözünü yumarak ırgalamazsa ve seçim başarısızlıklarını başkalarının üzerine yıkma alışkanlıklarından vazgeçmezse, sonraki seçimlerde bir milletvekili bile çıkaramayabilir.

AK Parti Batman il teşkilatı bütün organlarının balans ayarlarını tekrar gözden geçirmezse, yaşanan arızaları hızlıca bulup bertaraf etmezse, yaşadığı kaybı telafi etmek için çaba sarf etmezse, tabela partisi olmanın dışındaki bütün gücünü kaybedebilir.

Kısacası AK Parti Batman il teşkilatı ve siyaseti sürükleyenleri seçmenini kendine gebe bırakma anlayışından vazgeçmediği sürece, il ve ilçe teşkilatlarında görev yapan kimi yetkililerin burunlarından kıl aldırmaması devam ettikçe, kibir, enaniyet ve kendini beğenmişlik sürdüğü müddetçe, sandıklar AK Parti aleyhine çalışmaya devam edecek.

Bizden uyarması,

Kalın sağlıcakla…

Share
1347 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • ÖMÜR YAVAŞLARKEN ZAMAN NEDEN HIZLANIR?

  20 Ağustos 2019 Yazar Makaleleri

  Geçen giden zaman yaşımızı, yaşımız da zaman algımızı tayin ediyor! Biraz karışık mı oldu? O zaman hemen açıklayalım… Biz yaşlandıkça zaman hızlanıyor. Bu tespit tamamen bilimsel olup “zaman geçmek bilmiyor” diye sızlanan genç nesil! Sizi yazının devamını okurken görmek isteriz… Bilim açıklıyor: Zaman neden biz yaşlandıkça daha hızlı akar? BEYİN VE ZİHİN Size de yaşınız ilerledikçe zaman daha hızlı akıyor gibi geliyor mu? Sanırız hayatın en büyük oyunlarından biri bu. Ve siz de kendini bu oyunun içinde hissedenlerdenseniz, kesinlikle yalnız ...
 • BİR GÜZEL İNSAN…

  19 Ağustos 2019 Yazar Makaleleri

  Allah Kur’an’ı Kerim’de, insanı en güzel şekilde yarattığını, ancak yaratılış istikametinden ayrılan insanın aşağıların aşağısına yuvarlandığını beyan etmektedir. Allah’ın kâinatı kendisi için yarattığı ve hizmetine verdiği insanoğlu, ne yazık ki bencillik, ırkçılık, kör tarafgirlik ve ideolojik sebeplerle yoldan sapmış ve birbirlerini yemektedirler. İnsani değerlerin altüst edildiği günümüzde insanlar mal varlıklarıyla, sahip oldukları mevkileriyle, işbilir dedikleri yalakalıklarıyla,  mensubu bulunduğu parti ve aşiretin gücüyle orantılı ol...
 • AK PARTİ VE CHP’DEN BEKLENTİLER…

  18 Ağustos 2019 Yazar Makaleleri

  Görülüyor ki, sonbahar siyaset açısından çok hareketli geçecek. Yeni siyaset arayışlarının, ülke gündeminde olacağını şimdiden kestirmek çok zor olmasa gerek. Siyasette yeni bir anlayış aranırken, Türkiye Toplumu Ak Parti ve CHP’den ne bekliyor? Yıllardır süregelen acı, kan, gözyaşının dinmediği ve bir türlü çözülemeyen, Türkiye’nin kanayan yarası haline gelen toplumsal meselelerimizin, demokratik olarak kalıcı çözümü için yeni bir Anayasa yapımında CHP’nin rol alması; CHP’nin devletçi anlayıştan ziyade, halkı önceleyen bir anlayış sergilem...
 • HER ŞEYİN BAŞI HUZUR…

  09 Ağustos 2019 Yazar Makaleleri

  Her şeyin başının sağlık olduğunu biliyoruz, aslında sağlığın temelinde huzur vardır. Huzurun olmadığı yerde hiçbir şeyin o kadar önemli ve anlamlı olduğunu düşünmüyorum. Huzurun olduğu yerde sağlık, Huzurun olduğu yerde sevgi, Huzurun olduğu yerde saygı, Huzurun olduğu yerde mutluluk vardır. Huzurlu olan toplumlar, aynı zamanda daha rasyonel düşünebilen toplumlar olarak görebiliyoruz. Bana göre; Huzurlu olmanın yolu… Pozitif düşünme, Olan şeyle yetinme, Şükretme, Maddiyattan çok, toplumsal/manevi değerlere ö...