gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

AHMET’İN KAHRAMANI OLMAK İÇİN KENDİNİZE BİR ŞANS VERİN…


Mustafa Toprak
hayatsende@hotmail.com

Bir çocuğun elinden sımsıkı tutmak, onun yarınlara sevgiyle ve umutla tutunmasını sağlamak ve bu inançla ona destek olmak hepimizin ortak sorumluluğudur.

NCL2 teşhisi konulan ve dilimizde ‘beyin erimesi’ olarak tanımlanan, dünya’ da nadir olarak görünen ve sonu genellikle olumsuz olarak bilinen bir hastalığa yakalanan Ahmet evladımız henüz beş yaşında…

Evet, sonu olumsuz olarak biten bir hastalığa yakalanan Ahmet için 2017 yılı büyük bir umut olmuş ve bu ölümcül hastalık artık tedavi edilebilir hale gelmişti. Ancak bu tedavinin masrafı o kadar yüksek bir meblağa denk geliyordu ki, Ahmet ve ailesinin mevcut imkânlarla bu tedaviyi yapması olanaksızdı.

İşte tam da burada Batman Valisi Hulusi Şahin, Ahmet evladımızı devletimizin özel himayesine alarak ve toplumsal duyarlılığı harekete geçirerek, valilik marifetiyle bir komisyon kurmuş ve sadece ülkemizden değil dünyanın dört bir yanından bağışların alınabilmesi ve Ahmet’i ölümün pençesinden kurtarabilmek adına bir yardım kampanyası başlatmıştı.

Batman halkı bu yardım kampanyasına koşarak gelmiş, Ahmet’in gözlerinde sevgiyi, umudu ve aydınlık geleceğin ışığını görmek için müthiş bir destek sunmuş, hem maddi ve hem de manevi olarak alakasını esirgememiştir.

Ahmet’in dünyasını değiştirmek için atılan bu müthiş adımın kısa bir zamanda ülkemizin dört bir yanına yayıldığını bilmek, Batman valiliğinin ve halkının çıktığı bu kutsal yolun gerçek bir umut yoluna dönüştüğünü görmek gerçekten harika bir duygu.

Ahmet’in elinden tutmak ve umut olmak sadece ona bir kazanımı olarak görülmemeli, bu yardımseverlik özümüzde bulunan iyilik tohumunun halen aktif olduğunu göstermesi açısından hepimiz için büyük bir kazanım olmuştur.

Zira biz bu yardım kampanyasına koşarak sadece Ahmet’e iyilik yapmıyoruz… Biz bu yardım kampanyasına katılarak önce kendimize, sonra eşimize, evlatlarımıza, kardeşlerimize ve kocaman ülkemize iyilik yapıyoruz. Çünkü değerlerimizi muhafaza ederek yarınlarımızın da bir nevi sigortasını yapmış oluyoruz.

11 Ocak Cumartesi günü twitter üzerinden başlatılan ve dünyada üçüncü sıraya oturan  #ahmeteumutolalım çalışması yerini bulmuş ve dünyanın birçok ülkesinde gönüllüler yardımıyla etkin bir hale gelmiş ve binlerce yardımseverin iyiliğine aracı olmuştur.

Devletimizin şefkat elinin harekete geçmesiyle beraber aziz milletimizin de bu harekete destek olması, ne kadar necip bir millet olduğumuzu bir kez daha göstermiştir.

Unutmayalım ki, Ahmet için yapılan bu yaşam mücadelesi ülke olarak bağımızın ne kadar güçlü olduğunu, tedavi edilebilir hale gelen bu hastalığın, halkımızın iyilik hareketi karşısında tutunamayacağını göstermiştir.

Ahmet’e umut olmak için çıkılan bu yolda iyi insanların varlığı evladımızın yüzünün gülmesi için bir başlangıç olmuştur. Nihai hedef olan sağlığına kavuşması, hepimiz için gerçek bir bayram olacaktır.

Sizler de bu yazıyı okurken halen bu kampanya ya destek olmamışsanız lütfen AHMET’İN KAHRAMANI OLMAK İÇİN KENDİNİZE BİR ŞANS VERİN.

Kalın sağlıcakla…

 Ahmet Çınar ABAY için açılan Yardım Hesap Numaraları;

Ziraat Bankası Batman Şubesi’nde 
TR06 0001 0005 5791 6598 7050 01 numaralı TL,
TR49 0001 0005 5791 6598 7050 03 numaralı euro,
TR76 0001 0005 5791 6598 7050 02 numaralı dolar.
Halk Bankası Batman Çarşı Şubesi’nde: 
TR58 0001 2001 2960 0001 1131 19 numaralı TL,
TR71 0001 2001 2960 0035 0006 11 numaralı Euro,
TR77 0001 2001 2960 0023 0025 73 numaralı dolar.

Share
886 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • HASANKEYFLİLERİN SORUNUNU MÜŞFİK DEVLETİMİZ ÇÖZMELİ…

  21 Ocak 2020 Yazar Makaleleri

  2020 Şubat ayından itibaren enerji üretimine start vermesi beklenen ve ülkemizin vizyon projesi olan Ilısu Barajı, Bölgemizin makus talihini değiştirmeye yönelik çok önemli bir projedir. Bu proje kapsamında binlerce yıl boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Hasankeyf’in tarihi dokusu büyük bir hassasiyetle korunmuş ve taşınmış, Buna ilaveten yeni Hasankeyf’in yerleşim yeri, alt yapısı, viyadükleri ve bağlantı köprüleri tamamlanarak, hazırlanan yeni yaşam alanları halkın hizmetine sunulmuştur. Ülke ekonomisine yıllık iki milyar lira ...
 • ÇOCUKLAR İNANIN, İNANIN ÇOCUKLAR

  20 Ocak 2020 Yazar Makaleleri

  Ahmet'e umut olmak için, Batman için; çocuklar inanın, inanın çocuklar, güzel günler göreceğiz güneşli günler. Pazar günü sahamızda oynadığımız Nazilli Belediye Spor maçının son dakikasında bulduğumuz santrası olmayan golün ardından tüm statta Nazım Hikmet' in bu ölümsüz eseri yankılanıyordu. Durumumuzu tam olarak anlatması yönünden çok anlamlıydı, hem Ahmet için hem Batman Petrol Spor için inanmaktan başarmaktan başka çaremiz yoktu çünkü. Taraftarın maçın son dakikasına kadar susmadan galibiyeti istemesinin sebebi bu inançtı. Takımımı...
 • BİR FİNAL MAÇI BATMAN’IN KADERİNİ DEĞİŞTİRİR…

  12 Ocak 2020 Yazar Makaleleri

  Türkiye Futbol Federasyonu'nun çiçeği burnunda başkanı ve bölgemizin yetiştirdiği önemli bir değer olan Nihat Özdemir, geçtiğimiz günlerde enerji politikaları ile ilgili bir panele katılmak üzere bir grup siyasi ve bürokrat ile beraber Batman'a geldi ve birtakım ziyaretlerde bulundu. Bölgemizin yetiştirdiği önemli değerleri şehrimizde görmek, ağırlamak bizleri de mutlu etti. Bazı sporseverler ve sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri kendisinden çok yerinde ve önemli bir talepte bulundu ve ilimizde bu konu ile ilgili bir kamuoyu oluştu. ...
 • AHMET’İN KAHRAMANI OLMAK İÇİN KENDİNİZE BİR ŞANS VERİN…

  12 Ocak 2020 Yazar Makaleleri

  Bir çocuğun elinden sımsıkı tutmak, onun yarınlara sevgiyle ve umutla tutunmasını sağlamak ve bu inançla ona destek olmak hepimizin ortak sorumluluğudur. NCL2 teşhisi konulan ve dilimizde ‘beyin erimesi’ olarak tanımlanan, dünya’ da nadir olarak görünen ve sonu genellikle olumsuz olarak bilinen bir hastalığa yakalanan Ahmet evladımız henüz beş yaşında… Evet, sonu olumsuz olarak biten bir hastalığa yakalanan Ahmet için 2017 yılı büyük bir umut olmuş ve bu ölümcül hastalık artık tedavi edilebilir hale gelmişti. Ancak bu tedavinin masrafı o ...