gap başlık

logo

AHMET’İN KAHRAMANI OLMAK İÇİN KENDİNİZE BİR ŞANS VERİN…


Mustafa Toprak
hayatsende@hotmail.com

Bir çocuğun elinden sımsıkı tutmak, onun yarınlara sevgiyle ve umutla tutunmasını sağlamak ve bu inançla ona destek olmak hepimizin ortak sorumluluğudur.

NCL2 teşhisi konulan ve dilimizde ‘beyin erimesi’ olarak tanımlanan, dünya’ da nadir olarak görünen ve sonu genellikle olumsuz olarak bilinen bir hastalığa yakalanan Ahmet evladımız henüz beş yaşında…

Evet, sonu olumsuz olarak biten bir hastalığa yakalanan Ahmet için 2017 yılı büyük bir umut olmuş ve bu ölümcül hastalık artık tedavi edilebilir hale gelmişti. Ancak bu tedavinin masrafı o kadar yüksek bir meblağa denk geliyordu ki, Ahmet ve ailesinin mevcut imkânlarla bu tedaviyi yapması olanaksızdı.

İşte tam da burada Batman Valisi Hulusi Şahin, Ahmet evladımızı devletimizin özel himayesine alarak ve toplumsal duyarlılığı harekete geçirerek, valilik marifetiyle bir komisyon kurmuş ve sadece ülkemizden değil dünyanın dört bir yanından bağışların alınabilmesi ve Ahmet’i ölümün pençesinden kurtarabilmek adına bir yardım kampanyası başlatmıştı.

Batman halkı bu yardım kampanyasına koşarak gelmiş, Ahmet’in gözlerinde sevgiyi, umudu ve aydınlık geleceğin ışığını görmek için müthiş bir destek sunmuş, hem maddi ve hem de manevi olarak alakasını esirgememiştir.

Ahmet’in dünyasını değiştirmek için atılan bu müthiş adımın kısa bir zamanda ülkemizin dört bir yanına yayıldığını bilmek, Batman valiliğinin ve halkının çıktığı bu kutsal yolun gerçek bir umut yoluna dönüştüğünü görmek gerçekten harika bir duygu.

Ahmet’in elinden tutmak ve umut olmak sadece ona bir kazanımı olarak görülmemeli, bu yardımseverlik özümüzde bulunan iyilik tohumunun halen aktif olduğunu göstermesi açısından hepimiz için büyük bir kazanım olmuştur.

Zira biz bu yardım kampanyasına koşarak sadece Ahmet’e iyilik yapmıyoruz… Biz bu yardım kampanyasına katılarak önce kendimize, sonra eşimize, evlatlarımıza, kardeşlerimize ve kocaman ülkemize iyilik yapıyoruz. Çünkü değerlerimizi muhafaza ederek yarınlarımızın da bir nevi sigortasını yapmış oluyoruz.

11 Ocak Cumartesi günü twitter üzerinden başlatılan ve dünyada üçüncü sıraya oturan  #ahmeteumutolalım çalışması yerini bulmuş ve dünyanın birçok ülkesinde gönüllüler yardımıyla etkin bir hale gelmiş ve binlerce yardımseverin iyiliğine aracı olmuştur.

Devletimizin şefkat elinin harekete geçmesiyle beraber aziz milletimizin de bu harekete destek olması, ne kadar necip bir millet olduğumuzu bir kez daha göstermiştir.

Unutmayalım ki, Ahmet için yapılan bu yaşam mücadelesi ülke olarak bağımızın ne kadar güçlü olduğunu, tedavi edilebilir hale gelen bu hastalığın, halkımızın iyilik hareketi karşısında tutunamayacağını göstermiştir.

Ahmet’e umut olmak için çıkılan bu yolda iyi insanların varlığı evladımızın yüzünün gülmesi için bir başlangıç olmuştur. Nihai hedef olan sağlığına kavuşması, hepimiz için gerçek bir bayram olacaktır.

Sizler de bu yazıyı okurken halen bu kampanya ya destek olmamışsanız lütfen AHMET’İN KAHRAMANI OLMAK İÇİN KENDİNİZE BİR ŞANS VERİN.

Kalın sağlıcakla…

 Ahmet Çınar ABAY için açılan Yardım Hesap Numaraları;

Ziraat Bankası Batman Şubesi’nde 
TR06 0001 0005 5791 6598 7050 01 numaralı TL,
TR49 0001 0005 5791 6598 7050 03 numaralı euro,
TR76 0001 0005 5791 6598 7050 02 numaralı dolar.
Halk Bankası Batman Çarşı Şubesi’nde: 
TR58 0001 2001 2960 0001 1131 19 numaralı TL,
TR71 0001 2001 2960 0035 0006 11 numaralı Euro,
TR77 0001 2001 2960 0023 0025 73 numaralı dolar.

Share
1074 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • SAĞLIKTA ÇÖZÜM ÜRETMEK ŞART…

  04 Ağustos 2020 Yazar Makaleleri

  Covid 19 salgını maalesef her geçen gün can almaya ve yeni kişilere bulaşmaya devam ediyor… Sağlık Bakanlığının açıkladığı verilere göre özellikle bölgemizde ve ilimizde vaka sayılarının korkunç derecede artması ve ölüm oranının oldukça yükselmesi,  hem bireysel olarak bizleri, hem de kamusal olarak sağlık sektöründe yaşanan sıkıntıları da gözler önüne sermiş oldu. Öncelikle bireysel olarak kendi özeleştirimizi yapmak gerekirse; bu salgını maalesef herkes çok basite alıyor ve bilim kurulu başta olmak üzere il yöneticilerinin açıklamış old...
 • KORONA GÜNLERİNDE KURBAN BAYRAMI…

  29 Temmuz 2020 Yazar Makaleleri

  Bilindiği üzere yaklaşık beş aydır ülkemizde ve dünyada geniş bir alana yayılan covid-19 ile yaşamaktayız. Covid-19 virüsünden korunmak, toplumda yayılmasını azaltmak ve böylece bulaş olacak kişi sayısını asgari seviyede tutmak için genel çapta kişisel koruyucu önlemlerin artırılması gerekiyor. Mart ayında başlayan ve yaklaşık üç ay boyunca devam eden sıkı tedbirler vaka oranlarının yönetilebilir bir oranda seyreltmesine yardımcı oluyordu. Yaklaşık üç ay boyunca devam eden sıkı tedbirlerin akabinde 1 Haziran itibarıyla normalleşme sürecin...
 • ADALETİN BU MU DÜNYA? EVET…

  29 Temmuz 2020 Yazar Makaleleri

  Güvenemem servetime malıma, Ümidim yok bugün ile yarına, Toprak beni de basacak bağrına, Adaletin bu mu dünya? Ne yar verdin ne mal dünya, Kötülerinsin sen dünya, İyileri öldüren dünya… Ne insanlar gelip geçti kapından, Memnun gelip giden var mı yolundan? Kimi fakir, kim ayrılmış yârinden… Kimi Mecnun gibi dağda dolaşır, Kimisi de ölüm yokmuş gibi çalışır… Kimi meteliksiz, kimi milyona karışır… Üstad Ali Ercan’ın bu şiiri ve bu şiirdeki anlam ve öneme vurgu yapmak istiyorum. Evet, dinimizde son derece önemli bir yere sahip...
 • DEVA PARTİSİ SEÇMENDEN NASİBİNİ DE, RIZKINI DA ALIR…

  19 Temmuz 2020 Yazar Makaleleri

  Genel başkanlığını eski başbakan yardımcılarından Ali Babacan’ın yaptığı, kısa adı DEVA olan Demokrasi ve Atılım Partisinin çiçeği burnunda Batman kurucu il başkanı Avukat Melik Müjdeci, kurucu heyetinde yer alan iş insanı Sedat Erpolat, avukat Ferda Ayış, iş insanı Turan Songur ve yine iş insanı olarak tanıdığımız Veysel Tekin ile birlikte basınımızla bir araya gelerek hedeflerini, projelerini ve partisinin ülke siyasetinde izleyeceği yol haritasını kısa başlıklar halinde bizlerle paylaştı. Öncelikle siyasi arenada genç, dinamik ve heyecanl...