gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

“ADALET ORMANI”NIN AÇILIŞI YAPILDI

Orman haftası etkinlikleri kapsamında Batman’da gerçekleştirilen “Adalet Ormanı” fidan dikim töreni yapıldı.

Orman haftası etkinlikleri kapsamında Batman Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Batman Orman İşletme Müdürlüğünün işbirliği ile Batman’da Üniversite Kampüs alanında hükümlüler tarafından Adalet Ormanı oluşturulması için fidan dikim töreni yapıldı.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Batman’da da Batman Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce başlatılan çalışma sonucunda, Batman Üniversitesi’nin Adalet Ormanı oluşturulması için tahsisini yaptığı yaklaşık 83 dönümlük bir arazide, kamu hizmeti hükümlülerinden oluşturulan 45 kişilik ekip ile ağaçlandırma çalışmasına başlandı.

Batman Orman İşletme Müdürlüğünün işbirliği ile başlatılan çalışma çerçevesinde Adalet Ormanı’nın açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, denetimli serbestlikten sorumlu Batman Cumhuriyet Savcısı İbrahim Aydın, Batman Üniversitesi Genel Sekreteri Adnan Selçuk Erginöz, Batman Denetimli Serbestlik Müdürü Nedim Kılıç, Batman Üniversitesi Daire Başkanları ile hükümlüler katıldı.

Denetimli Serbestlik kamu hizmeti yükümlüleri ile birlikte fidan dikiminin gerçekleştirildiği etkinliğe Batman Üniversitesinden bir grup öğrenci de katıldı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Denetimli serbestlik kapsamı kanunlarca belirlenen, şüpheli, sanık ve hükümlüler hakkında mahkemelerce verilen ceza ve tedbirlerin uygulandığı; şüpheli, sanık ve hükümlülerin toplum içinde denetim ve takibinin yapılarak, iyileştirilmesi ve tekrar topluma kazandırılması için ihtiyaç duyduğu her türlü hizmet, program ve kaynakların sağlandığı bir ceza ve infaz sistemi olarak tanımlanıyor. 2005 yılında ceza infaz sistemimiz içerisinde yerini almış olan denetimli serbestlik hizmetleri kapsamında yürütülen infaz çalışmalarının toplum nezdinde daha yakından tanınması amacıyla, Türkiye genelinde Orman Haftası süresince tüm denetimli serbestlik müdürlüklerinde ve açık ceza infaz kurumlarında, Orman Bölge Müdürlükleri ile işbirliği yapılarak ‘Adalet Ormanı’ oluşturma çalışmalarına başlandı.” denildi.

“Adalet Ormanı”nın açılışı yapıldı

Share
293 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ