gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

80 BİN KİŞİ TRENLE YOLCULUK YAPTI

Tren yolculuğuna olan rağbet ve tren yolculuğu hakkında açıklamalarda Batman Gar Müdürlüğü, 2018 yılında 80 bin kişinin trenle yolculuk yaptığını belirtti.

TCDD Batman Gar Müdürü Cahit Kılıç, 2018 yılında taşıdıkları yolcu sayısı, tren yolculuğuna olan rağbet ve tren yolculuğu hakkında açıklamalarda bulundu. 2018 yılı içerisinde yaklaşık 80 bin yolcunun trenle yolculuk yaptığını belirten Kılıç, “Batman-Diyarbakır tren seferleri her gün sabah 05.30 ve öğleden sonra 15.00’de olmak üzere iki defa yapılıyor. Batman-Ankara tren seferleri ise pazartesi, çarşamba, cuma, cumartesi ve pazar günleri Batman Güney Kurtalan Express ile saat 09.20’de yapılmaktadır. Yıl içerisinde Batman-Diyarbakır arası yaklaşık bin tren seferi yapıldı. Batman-Ankara arasında ise yaklaşık 450 tren seferi yapıldı. Bu yıl toplam tren seferlerinde yaklaşık 80 bin yolcu taşımacılığı oldu.” dedi.

“Hem fiyattan hem de güvenlikten dolayı rağbet var”

Kurum olarak kamusal hizmet verdikleri için zam yapmadıklarını, fiyatlarının uygun olduğunu aktaran Kılıç, “Malumunuz bir kriz atmosferi içerisindeyiz. Kriz nedeniyle minibüs ve otobüs şirketleri zamlar yaptı. Kurum olarak bizim kamusal alanda hizmet olduğu için biz bu zamları vatandaşlarımıza hissettirmiyoruz. Şu anda Diyarbakır-Batman arası 5 buçuk liradır. Hem fiyattan hem de güvenlikten dolayı tren yolculuğuna bir rağbet var. Konfor ve emniyet olduğundan demiryollarına bir akım var. Kars trenimize en çok rağbet var. O kadar yoğunluk var ki 3 ay sonrasına bile yer bulamıyorsunuz. Rağbet Van Gölü Ekspresinde de var. Muhtemelen bu yoğunluk buralara da yansıyacaktır. Hasankeyf’teki tüm tarihi eseler taşındıktan sonra ve bir göl manzarası oluştuktan sonra medyanın da etkisiyle rağbet olur.” ifadelerini kullandı.

80 bin kişi trenle yolculuk yaptı 80 bin kişi trenle yolculuk yaptı1

Share
165 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ