logo

500 Kişiye Girişimcilik Eğitimi Verilecek

Batman’da İŞKUR İl Müdürlüğü ile MÜSİAD Batman Şubesi arasında imzalanan protokol ile 500 kişiye girişimcilik eğitimi verilecek.

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdür Vekili Mahmut Polat ve Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Batman Şube Başkanı Suad Özdemir tarafından Batman İŞKUR binasında düzenlenen törenle 500 kişi için girişimcilik eğitimi protokolü imzalandı. Törende İŞKUR Batman İl Müdür Vekili Mahmut Polat, MÜSİAD Batman Şube Başkanı Suad Özdemir ile Şube Müdürü Muhammed Candan ve girişimcilik eğitimi verecek olan eğitimci Şükrü Özalp hazır bulundu. Girişimcilik eğitimi protokolü imzalandıktan sonra bilgi veren paydaşlar, girişimcilik eğitiminin Batman’ın iş dünyasına büyük faydasını olacağını ve ilerleyen tarihlerde talep olması halinde yeni eğitim programlarının da düzenleneceğini aktardılar.

Yapılan protokol hakkında bilgi veren MÜSİAD Batman Şube Başkanı Suad Özdemir, “İnşallah 500 insanımızı girişimcilik belgesini vermek için çalışmalarımızın ilkinin protokolünü imzalamış olduk. MÜSİAD olarak kurulduğumuz yıldan bu yana her sene girişimcilik ile ilgili bu tarz toplantılarımız oldu. Bu senenin başında İŞKUR ve KOSGEB desteklerinden faydalanma adına Batman’daki girişimcilerimizi belgelendirme ve bu anlamda da 500 kişilik bir eğitim programı, bu da yaklaşık 5 ay sürecek bir eğitim demektir. Biz şimdiye kadar yaklaşık 700’e kadar girişimcilik eğitimi verdik. Bununla beraber sayımız bini geçmiş olacak. MÜSİAD olarak burada eğitim görecek kişilere üyelerimiz nezdinde girişimcilik hayatlarından kesitler sunacaklar.” şeklinde konuştu.    500 girişimciye eğitim vereceğini belirten eğitimci Şükrü Özalp, eğitim alacakların kendi işlerini kurma noktasında KOSGEB olarak üzerlerine düşecekleri yapacaklarını söyledi.

 

Share
1191 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ