gap başlık

logo

50 kişilik iş başı eğitim programı

50 kişilik iş başı eğitim programı

Batman Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Trikotek Tekstil işbirliği ile açılan 50 kişilik İŞBAŞI Eğitim programı imza töreninde aşı olma çağrısı yaptı.

Batman Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Trikotek Tekstil işbirliği ile açılan 50 kişilik İŞBAŞI Eğitim programı imza töreninde aşı olma çağrısı yaptı.  İŞKUR İl Müdürü Besim EVİZ Kurum hizmetleri ve aşı konusunda açıklamalarda bulundu.

‘İŞVEREN DESTEKLERİMİZ ARTARAK DEVAM EDİYOR’

İŞKUR olarak istihdamı artırma ve geliştirme amacıyla işverenlerimize ve çalışanlarımıza destek vermeye devam ediyoruz. Bugün Trikotek tekstil firması ile işbirliği yaprak 50 kişilik İŞBAŞI Eğitim Programı başlatıyoruz. 50 gencimiz daha Kurumumuz aracılığı ile 6 ay boyunca hem meslek edinmiş olacak hem de istihdam edilecektir. 2021 yılı ocak ağustos döneminde İŞBAŞI Eğitimi ve meslek Edindirme Kurslarımız aracılığı ile … kişiye istihdam sağladık.

‘BATMANDA TEKSTİL SEKTÖRÜ HIZ KESMİYOR’

İlimizdeki işgücü piyasasına baktığımızda çok farklı sektörlerde istihdam olanaklarının yaratıldığını görüyoruz özellikle sayısı 300’ü bulan Tekstil atölyelerinde 20.000 yakın vatandaşımızın istihdam edilmesi şehrimize muazzam bir katkı sağlamaktadır.  İŞKUR olarak bu sektörde hizmet veren firmalarımızın gelişmesini, büyümesini ve kurumsallaşmasını yakından takip ediyor ve destekliyoruz.

‘KALİFİYE ELEMAN İHTİYACI ARTIYOR’

Başta tekstil sektörü olmak üze pek çok sektörde faklı kademelerdeki eleman ihtiyaçları atıyor. Özellikle genç işsizlerimizin İŞBAŞI Eğitimlerimiz, Meslek Edindirme Kurslarımız ve istihdam hizmetlerimizden faydalanmalarını istiyor ve bunun için çaba gösteriyoruz. Gençlerimize çağrımız kendi mesleklerinde veya yeni meslek edinerek istihdama dahil olmak için çaba sarf etmelerini tüm ilanlarımızı dikkatle takip etmelerini istiyoruz.

‘DENETİMDEN TAVİZ VERMİYORUZ’

Binlerce kişinin istihdam edildiği bir sektörde bazı aksaklıkların ve kötü niyetli kişilerin olması kaçınılmazdır. Gerek aksaklıkların giderilmesi gerekse sektöre ve istihdama zarar veren kişilerin tespit edilmesi ve gereğinin yapılması amacıyla Sayın Valimizin başkanlığında toplanan İl istihdam Kurulumuz tarafından 9 gruptan oluşan denetim ekiplerimiz tüm işyerlerini denetleyerek hem rehberlik hem tespit ve yaptırım işlemi gerçekleştirmektedir.

‘TÜM İŞ ARAYANLARIMIZI AŞI OLMAYA DAVET EDİYORUZ’

Malumunuz olduğu üzere tüm Dünyada olduğu gibi Ülkemizde ve İlimizde pandemiyle mücadele devam etmektedir. Mücadenin en önemli ayağı olan aşılanma etkin bir şekilde devam etmektedir. İşgücü piyasasının bu dönemde dikkat ettiği en önemli hususlardan birinin de aşı  yaptırmak olduğunu görüyoruz. Bu nedenle tüm iş arayan vatandaşlarımızın başta kendi sağlıkları için aynı zamanda daha kolay istihdam edilmeleri için aşı olmaya davet ediyoruz.” dedi

Share
1259 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ