gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

Erdoğan İl Kongresi İçin Batmandaydı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin 6’ncı olağan il kongresine katılmak üzere Batman’a gelerek halka hitap etti.

16 Mayıs Şehir Stadyumu önünde düzenlenen mitinge katılan Erdoğan, burada halka hitaben bir konuşma yaptı.

Konuşmasına üç yıl aradan sonra tekrar Batman’da olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, havalimanından itibaren kendisini karşılayan vatandaşlara teşekkürlerini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında 16 Nisan halk oylamasında yüzde 60’ın üzerinde oranlarla Türkiye ortalamasını aşıp Cumhurbaşkanlığı Sistemine ‘evet’ diyen Hasankeyf, Gercüş ve Sason ilçelerine teşekkür etti. Batman genelinde arzu ettikleri neticeyi alamadıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ana muhalefet gibi sandıkta istediği sonucu alamayınca seçmeni suçlayan, hatta millete hakaret eden bir parti olmadıklarını söyledi.

Yayınladıkları bildirilerle, sağa sola yazdıkları mektuplarla Türkiye’yi yurt dışına şikâyet eden çevrelerin asıl karın ağrısını çok iyi bildiklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan bunların dillerine pelesenk ettikleri özgürlük, adalet, barış gibi kavramlarla en ufak bir alakalarının bulunmadığının da farkında olduklarını, bunları iyi tanıdıklarını ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan aydın, sanatçı, siyasetçi, akademisyen görünümlü bu faşist güruhun asıl sıkıntısının, yetkinin ve iradenin kendi ellerinden çıkıp milletin eline geçmiş olması olduğunun altını çizdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu çevrelerin daha önce sadece kendilerine peşkeş çekilen kaynakların artık millete harcamasından rahatsız olduklarını belirterek Batman gibi senelerce ihmal edilmiş illerin gelişmesinin bunların istismar alanlarını ortadan kaldırdığını ifade etti.

“Irkçılığa Düşmeyin, Kavmiyetçilik Lütfen Yapmayın”

Türkiye’nin, Türkü, Kürt’ü, Arap’ı, Laz’ı, Çerkez’i, Abaza’sı, Boşnak’ı, Arnavut’uyla 80 milyon vatandaşın tamamına ait olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Onun için de ben buradan özellikle Kürt kardeşlerime sesleniyorum. Bakın lütfen ırkçılığa düşmeyin, kavmiyetçilik lütfen yapmayın. Zira Rabbim bizi kabileler hâlinde yarattı, kavimler hâlinde yarattı. Ama hiçbir kavmin bir diğer kavme üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak ittika iledir, takva iledir. Kim Allah’a daha yakınsa en üstün olan odur. Biz birbirimizi Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Gürcü, Abaza, Boşnak olduğu için değil, sadece Yaratan’dan ötür seveceğiz. Anlayış bu olmalı. Biz değerli kardeşlerim, asla ve asla kula kul olmayacağız. Biz sadece ve sadece Allah’a kul olacağız. Fatiha Suresinde Rabbimiz ne buyuruyor: ‘Esteizü billah bismillah, iyyâke na’budü ve iyyâke neste’în’, ‘Yalnız sana kulluk ederiz ve yalnız senden yardım dileriz.’ Bizim başka kapımız var mı? Yok. Bizde kula kulluk yok. Kim olurlarsa olsunlar, bizim yardım kapımız Allah’tır, o bize yeter.” şeklinde konuştu.

Share
651 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ