gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

170 BİN 935 ÖĞRENCİ İÇİN  DERS ZİLİ ÇALDI

2019-2020 Eğitim-öğretim yılı okullarda çalan yeni ders zili ile başladı, ilimiz genelinde 170. 935 öğrenci sabah çalan ders zili ile eğitime başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün hazırladığı yeni okul zili ve çocuk şarkısı ilimizdeki temel eğitim okullarında çalmaya başladı. Bakanlık Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün bu yıl temel eğitim okulları için hazırladığı yeni okul zili ve çocuk şarkısı ilimiz genelinde sistemi uyumlu olan anaokulu, ilkokul ve ortaokullarda kullanılmaya başlandı. Bakanlık Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün yeni okul zili ve çocuk şarkısı uygulaması okullarda ders giriş ve çıkışlarında kullanılan ders zillerinde dil birliği oluşturmak amacıyla çocuklara hitap eden bir içerikle hazırlandı.

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ PROGRAMI ÇELENK TÖRENİYLE BAŞLADI

Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programı Yapıldı

 

 

 

 

 

2019-2020 Eğitim öğretim yılı açılış programı valilik bahçesinde bulunan Atatürk anıtına çelek sunumu ile başladı. Çelenk sunum programına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Maarif Müfettişleri Koordinatörü Hamit Aydın, il milli eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri ve okul müdürleri katıldı. Milli Eğitim Müdürlüğü çelengi İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran tarafından sabah saat 09.00’da Atatürk anıtına bırakmasıyla başlayan çelenk sunum töreni saygı duruşu ve akabinde okunan İstiklal Marşı ile sona erdi.

Share
529 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ