logo

17 Temmuz 2017

15 Temmuz Nöbetinde Hasankeyfliler Tek Vücut Oldu

Hasankeyf ilçesinde  “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında Kaymakamlık tarafından organize edilen etkinlikte, yoğun katılımla bir kez daha demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkarak, tek vücut oldular.

15 Temmuz 2016 tarihinde hain Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin birinci yıldönümünde düzenlenen etkinliğe; Kaymakam Faruk Bülent Baygüven, Belediye Başkan Abdulvahap Kusen, kamu kurum yöneticileri, kamu çalışanları, STK temsilcileri ile Hasankeyfli vatandaşlarımız katıldı. Seyir Alanında Saat 20.00 da toplanan kalabalık Belediye binasına kadar Türk Bayraklarıyla yürüyerek FETÖ/PDY  terör örgütü tarafından gerçekleştirilen darbe girişimini sloganlarla kınadı.

Kalabalık topluluk Cumhuriyet meydanına geçerek bir süre sloganlar attıktan sonra Şehitlersaygı duruşunda bulundu ardından İstiklal Marşı okundu. Kuranı Kerim tilavetini okumak üzere Kızlar Camii İmam-Hatibi Adnan Can davet edildi.Daha sonra, sırasıyla Akparti İlçe Başkanı Mehmet Şirin Bıçakçı, Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen, İlçe Müftü Vekili Hasan Dursun günün anlam ve önemine uygun birer konuşma yaptılar.

Son olarak Kaymakam Faruk Bülent Baygüven bir konuşma yaptı. Baygüven; “Geçen yıl 15 Temmuz 2016 tarihinde aynı saatlerde hain  FETÖ/PDY  terör örgütünün darbe girişimi ile karşı karşıya kaldık. Darbe girişiminin yaşandığı ilk saatlerde tepkimizi siz yürekli, vatanına ve milletine bağlı Hasankeyf’li halkımız ile birlikte tepkimizi göstermek için bu alandaydık. Bizleri yalnız bırakmayıp verdiğiniz bu destekten, demokrasimize, milli birlik ve beraberliğimize sahip çıktığınızda dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum, bizler birlik beraberlik içerisinde olduğumuz sürece, bu aziz vatanımızı bölmeye kimse cesaret edemez. Bu vesileyle, başta 15 Temmuz Şehitlerimiz olmak üzere vatanı ve bayrağı için canını feda eden tüm Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize acil şifalar ve sağlıklı uzun ömürler diliyorum” diye konuştu.15 Temmuz etkinliğine katılan vatandaşlarımızla dev ekranda 15 Temmuz belgeseli, kahramanlık marşları ve ilahiler topluca izlendi.Sabah namazına kadar süren etkinlikler topluca sabah namazı  kılındıktan sonra dualar yapıldı ve ardından etkinlik sona erdi.

Share
120 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ