gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

 15 Temmuz Konulu Fotoğraf Sergisi

Vali Ahmet Deniz, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Etkinlikleri kapsamında Batman Belediyesi ve GAP Gençlik Kültür Evi organizasyonunda gerçekleştirilen fotoğraf sergisinin açılışını yaptı.

Bir AVM’de düzenlenen fotoğraf sergisinin açılışına Vali Deniz’in yanı sıra Garnizon Komutanı Hava Tuğgeneral Coşkun Uçarcılar, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Dede, İdare Mahkemesi Başkanı Berkan Ayturan, Vergi Mahkemesi Başkanı Barış Çelik, kamu kurum yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sergi açılışının ardından sergiyi gezen Vali Deniz, yetkililerden fotoğraf sergisi hakkında bilgi aldı.

Daha sonra basın mensuplarına açıklamada bulunan Vali Deniz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine vatansever güvenlik güçlerimiz aziz milletimiz ile el ele vererek hain darbe girişiminin bertaraf edildiğini vurgulayarak, 15 Temmuz, bu milletin ne kadar büyük ve asil bir millet olduğu bir kez daha tüm dünyaya haykırdığı gündür” diye konuştu.

Vali Deniz, “Bu milleti Çanakkale’de dize getiremeyenler, 1453’ün, 1071’in intikamını almak için 15 Temmuz’da hain piyonlarını üzerimize saldırdılar, başaramadılar ve başaramayacaklar. Bin yıldır bu coğrafyada, Türk’üyle, Kürt’üyle, Arap’ıyla, Alevi’siyle, Sünni’siyle büyük bir milletiz. Vatan ve bayrak dediğimiz zaman ölümü göze alan bir milletin fertleriyiz. Bu tür sergiler; 15 Temmuz’u unutmamak, unutturmamak için önemli. Unutmayacağız, unutturmayacağız, birlik ve beraberliğimiz olduğu sürece çok daha güzel yerlerde olacağız.” diye konuştu.

Share
443 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ