gap başlık

logo

15 TEMMUZ DİRİLİŞ GÜNÜNDE BATMAN….


Mustafa Toprak
hayatsende@hotmail.com

Melun ve meşum kalkışmanın dördüncü senesini geride bırakacağımız güne adım adım ilerlemeye devam ediyoruz.

2016 yılının 15 Temmuz tarihinde başlayan ve ülkemizi uçuruma götürmesi için kurgulanan kirli senaryo, 80 milyon insanımızın bir ve beraber olmasıyla birlikte akamete uğratılmış ve bir milletin direnişten dirilişi tarihe altın harflerle yazılmıştır.

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra dünyada yaşanan tartışmaları ve gelişmeleri sadece dış politikaya hamletmek gerçeklikten uzak bir davranış olur. Zira, içimizdeki hainlerle ülkemiz üzerinde kirli emellerini yaşatmaya çalışan bazı ülkeler, iç siyasetimize müdahaleye devam ederek ellerini ovuşturmaktan ve kirli planlarını devreye koymaktan vazgeçmiyorlar.

Bir puzzle’nin farklı parçalarıyla ve aynı piyonlarıyla ülkemiz üzerinde çirkin senaryolar kurgulayanlara karşı 15 Temmuz’da gösterilen direnişle istiklal ve istikbal mücadelesini hatırlatan necip milletimiz, vesayet zincirinden beslenen bütün zehirlenmiş zihinleri tarumar etmiştir.

15 Temmuz hain darbe sürecini Batman ölçeğinde değerlendirdiğimizde kendini sorumluluk makamında görenlerin sükûnet, iyi niyet ve sağduyu çağrıları ve davranışları bu şehrin paydaşlarının kenetlenmesini sağlamıştır.

15 Temmuz hain darbe kalkışmasından sonra yaşamaya çalıştığımız demokrasi baharının akamete uğratılması için bazı siyasiler tarafından yapılan talihsiz açıklamalar, milletimizin ortaya koyduğu diriliş ruhunu ortadan kaldırmanın beyhude çabalarıdır.

Hain darbe girişimiyle ülkemizi bölmek istediklerinde sessiz kalanları, sonuca göre taraf belirleyenleri, meydanlara koşmayanları bu necip millet unutmayacağı gibi, statükosu tehlikede olduğunda yollara düşen, ülkeyi karıştırmak isteyen ve sahte cümlelerle demokrasi havariliğine soyunan acizleri de yine bu millet hiçbir zaman unutmayacaktır.

15 Temmuz gecesi Batman valiliği önünde toplanıp hainlere karşı göğsünü siper ederek vatanını, devletini, bayrağını ve ezanını canı pahasına muhafaza eden Batman halkı, inancın, imanın ve milli duruşun en müstesna örneğini tüm dünyaya göstererek bu ülkeyi böldürmeyeceklerini güçlü bir şekilde göstermiştir.

Hain darbe girişimini öğrendikten hemen sonra devletimizin bekası için valilik önünde toplanan hemşerilerimizin, siyasi partilerimizin, sivil toplum kuruluşlarımızın arasında dolaşırken herkesin aklında tek bir düşünce vardı: ‘Necip milletimizi karanlığa götürecek hain darbeyi canı pahasına bile olsa engellemek.’

Evet, demokrasiyi istemek büyük bir bedel ister ve talepleriniz insan onuruna ne kadar büyük katkı sunuyorsa ve barındırdığı değer ne kadar yüceyse, ödenen bedel de o kadar ağır ve tahrip edici olur.

Batman halkı 15 Temmuz diriliş ruhunu gelecek nesillere aktarmak için canlı tutuyor.

Bu kapsamda valilik tarafından internet üzerinden halka açık canlı seminerler gerçekleştirilmeli, demokrasi mücadelesinde gösterilen birlik ve beraberlikler işlenmeli, bölücü zihinlerin 15 Temmuz gecesinde bu millet önünde nasıl diz çöktüğü hatırlatılmalıdır.

Tahrikçilere ve fitnecilere fırsat vermeden hain darbe girişimine dur demeyi beceren Batmanlılar, ülkemizin aydınlık yarınlarının yılmaz bekçisi olmaya devam edecektir.

Kalın sağlıcakla…

Share
4513 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

15 TEMMUZ DİRİLİŞ GÜNÜNDE BATMAN….” için 1 yorum

 1. Doğan Toprak : diyor ki:

  Ağzına sağlık kardeşim

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Seçim Var mı? Yok mu?

  25 Ekim 2020 Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yaşam, Yazar Makaleleri, Yerel Haber

    Son günlerde siyasette ciddi bir hareketlilik olduğunu görüyor ve yaşıyoruz… İktidar, daha doğrusu cumhur ittifakına bağlı 2 parti, seçimlerin zamanında yani 24 Haziran 2023 tarihinde yapılacağını her defasında açıklarken, diğer muhalif partiler ise tam aksini iddia ederek ve birazda ısrar ederek erken bir genel seçimin yapılmasının kaçınılmaz olduğunun altını çiziyorlar. Tabi siyasette neyin ne olacağını kestirmek pek mümkün olmuyor. ‘Asla olmaz’ denilen bir şey bir bakmışsınız ‘olmuş’, ‘kesin’ olarak gördüğünüz bir şey ise bir...
 • SESSİZLİK…

  21 Ekim 2020 Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yaşam, Yazar Makaleleri

  Ses ne zaman sessizliğe dönüşür hiç düşündünüz mü? Konuşmak istersiniz ama insanların sizi duymamak için sağırlaştığını görürsünüz. Konuşmak istersiniz ama siyaseten çözüm makamında olanların sizden kaçtığına şahitlik edersiniz. Konuşmak istersiniz ama ilgisizlik, sevgisizlik ve boş vermişlik gibi kavramların yüzünüze çarptığını bilirsiniz. Konuşmak istersiniz ama konuşmanın anlamını yitirdiğini hissedersiniz. Ve fark edersiniz ki bunu hisseden sessizlik, sesi anlamsızlaştırmış ve kendine asil bir rol biçmiştir. İşte böyle bir...
 • Kaçakçılık operasyonu 64 gözaltı

  18 Ekim 2020 Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yaşam, Yazar Makaleleri

  Batman Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, bir ayda yaptığı operasyonlarda çok sayıda kaçak ürün ele geçirdi. Operasyonlarda gözaltına alınan 64 şahıs hakkında ise adli işlem başlatıldı. 1 AYLIK ÇALIŞMA AÇIKLANDI Emniyet ekipleri, son bir ay içerisinde durumundan şüphelenilerek durdurulan araçlarda ve araştırmalar neticesinde elde edilen adreslerde yapılan aramalarda;  7 bin 470 paket sigara, 830 adet cep telefonu, 388 kilo nargile tütünü, 690 paket puro, 13 adet araç lastiği, 113 bin ...
 • Küçük Sanayi Sitesi’ne 300 işyeri yapılacak

  18 Ekim 2020 Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yaşam, Yazar Makaleleri

  Vali Hulusi Şahin, Batman Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi tarafından yaklaşık 300 işyerinin yapılacağı alanda incelemelerde bulundu. Batman Gültepe Mahallesi Kozluk yolu üzerindeki küçük sanayi sitesinin bitişiğinde temelleri atılmaya başlanan işyerlerinin bulunduğu alanda incelemelerde bulunan Vali Şahin, site yönetiminden yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi aldı. Site yönetimini girişimlerinden dolayı tebrik eden Vali Şahin, Batman’da aşı ve ekmeği büyütme gayreti gösteren herkesi desteklemeye çalıştıklarını belirterek, sanayi sitesin...